Williams v Brazílii nenaplnil očekávání, ale v šampionátu si polepšil

Nico Hülkenberg zajistil Williamsu chvíle slávy v sobotní kvalifikaci, ale v neděli už tým nepodal výkon, v který doufal. Přesto udělal důležitý krok pro splnění letošních cílů.
Williams v Brazílii nenaplnil očekávání, ale v šampionátu si polepšil

Hülkenberg šokoval svět formule 1 a v brazilské kvalifikaci vybojoval pole position. "Jeho výkon byl výjimečný," řekl technický ředitel Williamsu Sam Michael. "Bylo skvělé, že ve správnou chvíli udělal vše správně na hladkých pneumatikách. Neudělal ani jednu chybu a perfektně zahřál pneumatiky, aby získal potřebnou přilnavost."

V závodě se ale německý pilot pořadím postupně propadal a v cíli mu patřilo osmé místo. "Je třeba říct, že jsme očekávali víc," přiznal Michael. "Bylo nám jasné, že nemáme rychlost na to, abychom se vyrovnali třem top týmům, ale očekávali jsme, že budeme bojovat o šesté a sedmé místo. Bohužel jsme v prvním stintu nebyli s Nicem dostatečně rychlí a s Rubensem jsme měli problém při zastávce v boxech, což ho vyřadilo z boje."

Díky čtyřem bodům Nica Hülkenberga se ale Williams posunul na vytoužené šesté místo v šampionátu týmů před Force Indii. Odhady přisuzují této pozici o pět miliónů dolarů víc na odměnách, proto je cíl týmu z Grove pro poslední závod sezóny jasný. "Věříme si a jsme si jistí, že auto podá dobrý výkon. Naším cílem je udržet šesté místo v poháru konstruktérů," uzavřel Michael.

Co bylo příčinou potíží s maticí u Barrichellova kola během zastávky v boxech, Williams zatím nezjistil.

Diskuze (8) Další článek: Button: Pokud má vyhrát Alonso, tak by to mělo být o víc než sedm bodů
10:45 | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.