Williams už má víc bodů než loni, tlak se trochu uvolnil

I když stále není úplně zřejmé rozložení sil ve startovním poli, je téměř jisté, že se Williams zlepšil. V Grove si tedy splnili první cíl.
Williams už má víc bodů než loni, tlak se trochu uvolnil

Loňskou sezónu zakončil Williams s pouhými pěti body a po nejhorším roce ve své historii slíbil, že se zlepší. A to se mu podařilo, díky šestému místu Bruna Senny z Malajsie má už po dvou závodech o tři body víc než loni po poslední Grand Prix.

"Tým je vzrušený a všichni jsou potěšeni tím, že jde vývoj FW34 správným směrem. Celá továrna touží po tom, aby tento trend pokračoval," řekl závodní šéfinženýr Mark Gillan.

Williams se tak zbavil toho největšího tlaku a to samé platí i pro Bruna Sennu. Jeho angažování bylo loni vnímáno jako vítězství peněz sponzorů, ale Brazilec se snaží dokázat opak.

"Díky dobrému výsledku spadla část tíhy z mých ramenou," přiznal. "Chtěl jsem pro naše lidi získat dobrý výsledek a myslím, že jsou všichni spokojení, protože se vyplácí práce, kterou tým odvedl loni."

S Malajsií však Williams nemůže být spokojený úplně, protože Pastor Maldonado nedokončil kvůli poruše motoru. "Renault zjistil, co to bylo za problém, a tento motor se vrátí do Viry na další analýzy," řekl bez dalších podrobností Gillan.

Všichni v Grove teď ale už myslí na další Grand Prix, která se pojede v Šanghaji. "V Malajsii jsme utrpěli četné škody na karoserii, takže prvním cílem bude nahradit všechny tyto díly. Ale máme také v úmyslu pro ten závod nasadit vylepšení," dodal Gillan.

Další článek: Týmy zvažují, že testy mladých talentů přesunou na Silverstone

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00