Williams úspěšně debutoval s bateriovým KERS

Stáj Franka Williamse léta vyvíjela setrvačníkový systém na rekuperaci kinetické energie, ale protože ve formuli 1 potřebuje kompaktní řešení, připravila si na letošní sezónu po vzoru soupeřů systém s bateriemi.
Williams úspěšně debutoval s bateriovým KERS

Setrvačníkový KERS Williams neuložil k ledu, naopak, využívá ho například Porsche v hybridním závodním voze a další uplatnění hledá tým z Grove především v civilní dopravě.

Jelikož ale ve formuli 1 platí zákaz tankování, a palivové nádrže jsou proto velké, musel Williams paralelně vyvinout bateriové řešení, které je menší. Poprvé si ho vyzkoušel ve Valencii.

Ve voze FW33 byl KERS všechny tři dny. V úterý však nastal problém s jeho motorem, ve středu s elektronikou a až ve čtvrtek fungoval systém celý den bez problémů. V součtu stávkoval systém na rekuperaci kinetické energie pět hodin.

"Najeli jsme s ním slušný počet kilometrů, pochopili jsme všechny systémy, poznali teploty a tlaky, viděli co dře a co ne, analyzovali stav vnitřních částí a vůbec to není špatné," hodnotil technický ředitel Williamsu Sam Michael. "Měli jsme tu a tam pár problémů, ale celkově je to solidní."

Diskuze (22) Další článek: Tým Marussia Virgin bude závodit pod ruskou licencí
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10