Williams ukázal nový vůz!

Williams předběhl Ferrari a jako první ukázal vůz FW38.
Williams ukázal nový vůz!

Williams je prvním týmem, který ukázal letošní vůz. Frank Williams připomenul, že tým skončil na třetím místě v šampionátu dvakrát po sobě a to i přesto, že má menší rozpočet než velké týmy.

„Do roku 2016 vstupujeme s velmi stabilním týmem,“ uvedl. „Felipe a Valtteri budou spolupracovat třetí sezónu. Dobře spolupracují a oba mají ideální kombinaci rychlosti a konzistence.“ 

„FW37 bylo docela efektivní auto, takže jsme se soustředili na pochopení oblastí, ve kterých bychom se mohli zlepšit, aniž bychom ztratili charakteristiky, které ho dělaly efektivním,“ řekl Pat Symonds.

„Není žádným tajemstvím, že výkon FW37 při nízkých rychlostech neodpovídal jeho výkonu při vysokých rychlostech. Takže spoustu času jsme strávili pohledem na to, proč se tak děje a následném provádění změn, které, doufejme, povedou ke zlepšení situace.“

Symonds prý nedokáže přesně určit moment, kdy začal vývoj nového vozu, ale potvrdil, že první schůzka proběhla v polovině ledna 2015, tedy dříve než vyjel loňský FW37 na trať. 

Klepněte pro větší obrázek

„Jako tým musíme být schopní vyhrávat závody,“ řekl Bottas, který by měl s vozem vyjet v pondělí jako první. „To je to, o co se vždy snažíme. Jsem si jistý, že jsme letos dosáhli jako tým zlepšení všude, takže rozhodně chceme bojovat o lepší výsledky."

Klepněte pro větší obrázek

Srovnání loňského a letošního vozu

Foto: Williams Racing

Diskuze (69) Další článek: Jak se daří Ferrari na burze?
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00