Williams trápí zhoršená spolehlivost

Mizérie týmu z Grove v Německu pokračovala. I kvůli technickým potížím svůj bodový zisk nerozšířil a v Poháru konstruktérů je poslední.
Williams trápí zhoršená spolehlivost

Na Hockenheimringu to už už vypadalo, že se pro Williams blýská na lepší časy. Technické novinky včetně přepracovaného předního přítlačného křídla pomohly k tomu, že se Sergej Sirotkin probojoval do druhé části kvalifikace.

V závodě už to ale byla sportovní tragédie. Sirotkin kvůli úniku oleje odstoupil a o chvíli později závod skončil také pro Lance Strolla, kterého zradily brzdy. Pro Williams to bylo poprvé od Grand Prix USA 2015, co oba vozy odstoupily pro technické problémy. Technický ředitel Paddy Lowe z toho pochopitelně nemá radost.

„Vzhledem k dešti to byl obzvlášť náročný závod. Proměnlivé podmínky vždy důkladně otestují strategické oddělení týmu a také schopnosti jezdců včasně reagovat. Myslím, že jsme situaci odhadli dobře, mohli jsme být na poměrně dobrých pozicích, možná i na bodech. Obě auta se však z rozdílných důvodů porouchala.

Byla to pro nás velká rána, o to větší vzhledem k tomu, že jsme si pochvalovali, že jsme se oproti loňskému roku po stránce spolehlivosti výrazně zlepšili. Do posledního závodu jsme letos zaznamenali jen jednu poruchu.

Sergejovi kdesi v oblasti motoru unikal olej a vznítil se. Pořád tu poruchu analyzujeme. Lance pro změnu přišel o veškerou funkčnost zadních brzd. V obou případech bylo nutné oba vozy okamžitě odstavit,“ postěžoval si Lowe.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (6) Další článek: Předsezónní testy by mohly být v roce 2019 v Bahrajnu
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00