Williams stále váhá, zda příští rok posadí Bottase do závodní sedačky

Valtteri Bottas si u Williamsu vybudoval dobré jméno nejen svojí rychlostí v testech a trénincích. To mu ale nezaručuje, že začne příští rok závodit.
Williams stále váhá, zda příští rok posadí Bottase do závodní sedačky

Stáj Franka Williamse v posledních letech hodně dá na to, kolik jí který pilot přinese peněz. Proto rozhodování o jezdecké sestavě na příští sezónu nebude snadné.

"Myslím, že to Valtteri do formule 1 dotáhne, to je jisté," řekl spolumajitel týmu Toto Wolff pro EspnF1. "Otázkou je, jestli ho budeme mít v jednom z našich vozů, nebo jestli ho získá někdo jiný."

V současnosti závodí pro stáj z Grove Maldonado a Senna, oba mají velmi silné sponzory. Bottas jim v tomto ohledu bude těžko konkurovat.

"Je to rozhodnutí, které musíme společně udělat v příštích týdnech nebo měsících, jakým směrem se tým vydá. Budeme pokračovat se současnými jezdci, nebo vyměníme jednoho z nich, nebo oba? V tuto chvíli je to zcela otevřené," dodal Wolff.

Na druhé straně Wolff do Bottase investoval své vlastní peníze, takže je v jeho osobním zájmu, aby Fin dostal dobrou smlouvu. Aby se vyhnul konfliktu zájmů, přenechává jednání Bottasovým manažerům Didideru Cottonovi a Miku Häkkinenovi.

Další článek: Šance na titul je malá, přiznává Lotus. Ale bude o ni "pekelně" bojovat

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.