Williams stále váhá, zda příští rok posadí Bottase do závodní sedačky

Valtteri Bottas si u Williamsu vybudoval dobré jméno nejen svojí rychlostí v testech a trénincích. To mu ale nezaručuje, že začne příští rok závodit.
Williams stále váhá, zda příští rok posadí Bottase do závodní sedačky

Stáj Franka Williamse v posledních letech hodně dá na to, kolik jí který pilot přinese peněz. Proto rozhodování o jezdecké sestavě na příští sezónu nebude snadné.

"Myslím, že to Valtteri do formule 1 dotáhne, to je jisté," řekl spolumajitel týmu Toto Wolff pro EspnF1. "Otázkou je, jestli ho budeme mít v jednom z našich vozů, nebo jestli ho získá někdo jiný."

V současnosti závodí pro stáj z Grove Maldonado a Senna, oba mají velmi silné sponzory. Bottas jim v tomto ohledu bude těžko konkurovat.

"Je to rozhodnutí, které musíme společně udělat v příštích týdnech nebo měsících, jakým směrem se tým vydá. Budeme pokračovat se současnými jezdci, nebo vyměníme jednoho z nich, nebo oba? V tuto chvíli je to zcela otevřené," dodal Wolff.

Na druhé straně Wolff do Bottase investoval své vlastní peníze, takže je v jeho osobním zájmu, aby Fin dostal dobrou smlouvu. Aby se vyhnul konfliktu zájmů, přenechává jednání Bottasovým manažerům Didideru Cottonovi a Miku Häkkinenovi.

Další článek: Šance na titul je malá, přiznává Lotus. Ale bude o ni "pekelně" bojovat

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10