Williams stále nezná příčinu požáru, ale přijal preventivní opatření

Vyšetřování požáru, který zachvátil garáž Williamsu na okruhu v Barceloně, stále probíhá. Tým ale ví, že musí být opatrnější při práci s palivem.
Williams stále nezná příčinu požáru, ale přijal preventivní opatření

Williams věděl hned po požáru, že jako první vzplálo palivo, které tankuje do monopostů. Proč se tak stalo, ale ještě nezjistil. "V pátek jsem se zúčastnil jednání Technické pracovní skupiny," uvedl provozní šéf Williamsu Mark Gillan. "Ještě se to řeší a technickým ředitelům a FIA jsem vysvětlil, co víme, a popsal řetězec událostí, které vedly k tomu ohni."

"Došlo k němu v místě nakládání s palivem, takže se ten oheň týkal manipulace s palivem, ale přesnou příčinu stále vyšetřujeme. Jsme ve spojení s FIA, abychom zajistili, že se věci zlepší, a to nejen v rámci garáží, ale na celých okruzích, aby se něco takového už nestalo."

"Myslím, že určitě dojde ke změnám procedur na okruzích. Všichni jsme se dohodli na určité úrovni zajištění na okruzích a toto zajištění bylo na místě. Takže si myslím, že bychom se společně měli tou úrovní zajištění zabývat, požární i lékařskou podporou. Důsledkem budou určitě změny."

Williams utrpěl při požáru vážné škody a jeho lidé zranění. V nemocnici zůstává s popáleninami už jen jeden člověk a Gillan očekává jeho propuštění do dvou týdnů.

"Přišli jsme o 90 procent garážové infrastruktury a o téměř o vše, co se IT týče," popisoval. "Na Brunově voze jsme kvůli korozi přišli o téměř všechny kovové díly. Takže si ten oheň vybral velkou daň."

V Monaku je ale Williams znovu provozuschopný, téměř všechno vybavení obnovil. A i když ve své tiskové zprávě uvedl, že za pomoci svých dodavatelů, v Monte Carlu Gillan upřesnil, že si některé věci vypůjčil od ostatních týmů.

"Pár věcí ještě nemáme, jako třeba záložní vysílačky a takové věci, ale nebrání nám to v provozu. A také jsme si půjčili vybavení od ostatních týmů. Nejenže nám pomohly s ohněm, ale také splnily své sliby, využili jsme nabídky některých stájí. Takže si v současnosti půjčujeme vybavení a jsme zcela provozuschopní."

"Právě jsem Siru Frankovi říkal, že když přijdete k nám do garáže, nepoznali byste, že jsme měli požár. Všichni dotčení vyvinuli neuvěřitelné úsilí. Ve skutečnosti můžete vůz formule 1 provozovat i bez počítače, pokud byste museli, ale nechcete to. My jsme zpět v plném provozu."

Další článek: GP Monaka 2012 - přípravy