Williams skončil těsně pod stupni vítězů

Piloti Williamsu nedokázali využít postavení ve druhé řadě na roštu Velké ceny USA a skončili těsně pod stupni vítězů na čtvrté a páté pozici.
Williams skončil těsně pod stupni vítězů

Teprve pošesté přitom letos Felipe Massa porazil svého týmového kolegu Valtteriho Bottase. Klíčový přitom byl start, který se Brazilci povedl.

„Měl jsem velmi dobrý start a dostal jsem se na třetí pozici, během závodu jsme pak ukázali dobrou rychlost, bohužel ale pomalejší zastávka v boxech dovolila Ricciardovi dostat se přede mě a to nás mohlo stát stupně vítězů, které dnes byly možné. Takové věci se stávají. Celkově tohle musíme brát jako pozitivní víkend, jelikož jsme získali více bodů než naši soupeři a pro poslední dva závody máme dobrou formu.”

Bottas má sice radost, že se Williamsu podařilo navýšit náskok v poháru konstruktérů na třetí pozici před Ferrari, je si však vědom několika věcí, ze kterých se musí tým z Grove pro příští závody poučit.

„Na startu mi trochu prokluzovala spojka, což Ricciardovi umožnilo mě v první zatáčce předjet. Red bully se rovněž lépe staraly o pneumatiky a mohly déle jet ve slušném tempu, takže kvůli tomu bylo obtížné dostihnout Ricciarda poté, co mě během zastávek předstihl. V této fázi sezóny se snažíme maximalizovat náš bodový zisk a tohle byl slušný výsledek, který nás před Brazílií staví do dobré pozice.”

Další článek: GP USA: Hamilton předjel Rosberga a zvyšuje náskok v šampionátu

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10