Williams si přiveze do Barcelony nový difuzor

Ve snaze odrazit se od nelichotivého desátého místa v tabulce šampionátu bude Williams testovat v pátek před španělskou Grand Prix další vylepšení FW33.
Williams si přiveze do Barcelony nový difuzor

Williams se nutně potřebuje zlepšit, letos doposud nezískal ani jeden bod, navíc v poháru konstruktérů je dokonce až za Lotusem. V Barceloně bude pokračovat v práci, kterou začal v Istanbulu.

"Od turecké Grand Prix pracujeme na našem novém zadním křídle, které jsme použili v tréninku v Istanbul Parku. V Barceloně ho budeme mít na obou vozech," řekl technický ředitel týmu Sam Michael. "Navíc k tomu budeme testovat nový foukaný difuzor."

Jedním z nejhlasitějších kritiků Williamsu byl v poslední době Rubens Barrichello, jenž pochopitelně doufá, že se ve Španělsku dočká zlepšení. "Barcelona je skvělá závodní trať, kterou lidé znají nejlépe," řekl. "Bude zajímavé sledovat, jako moc se ostatní týmy a jezdci zlepšili od chvíle, kdy jsme tam naposledy testovali v březnu. Doufám, že v Barceloně uděláme jako tým výkonnostní skok vpřed díky našim vylepšením."

V lepší výsledky doufá také Pastor Maldonado. "Máme více dat, protože jsme tam v zimě testovali, takže to bude trochu snazší než v předchozích závodech. Myslím, že to bude snazší také pro mě, protože už jsem tam s FW33 jezdil," dodal.

Nové zadní křídlo, které Williams nasadí, má odstranit jednu z větších slabin vozu, což je relativně nízká maximální rychlost na rovinkách.

Další článek: Loni sprint, letos vytrvalostní závody, hodnotí změny Alguersuari