Williams si dělá zálusk na Force Indii, od Maldonada očekává silný výsledek

Tým Franka Williamse by chtěl skončit v Poháru konstruktérů na sedmém místě. K tomu potřebuje přeskočit Force Indii, na kterou nyní ztrácí čtyřiatřicet bodů.
Williams si dělá zálusk na Force Indii, od Maldonada očekává silný výsledek

První skutečnou šanci na snížení náskoku indické stáje má Williams právě dnes na okruhu Yas Marina. Pastor Maldonado odstartuje do Velké ceny Abú Zabí z nadějného třetího místa a vedení týmu si od tohoto závodu hodně slibuje.

"Všichni víme, co je v sázce," reagoval provozní šéf stáje Mark Gillan na otázku Autosportu, jak moc důležitý bude pro Williams dnešní výsledek. "Ví to Pastor, víme to my všichni. Je důležité získat hodně bodů."

"Tento víkend tlačí na pilu opravdu silně a já od něj očekávám, že to udělá také v závodě. (Dohnat Force Indii) je těžký úkol, ale není to za hranicemi nemožného. Stále tu zbývají tři závody, vůz je rychlý a my potřebujeme skončit vysoko na bodech."

Podle Gillana bude klíčový zejména start, který se Maldonadovi obvykle daří. A protože je vůz FW34 na okruhu Yas Marina rychlý nejen v kvalifikačních, ale také v závodních podmínkách, mohl by Maldonado zaútočit na příčky nejvyšší.   

"Pokud se nám podaří dobře odstartovat, což se nám daří, není žádný důvod, proč bychom neměli dokončit velmi vysoko. Během pátečních dlouhých jízd byla závodní rychlost velmi dobrá," dodal provozní šéf stáje.     

Další článek: Schumachera smolný konec kariéry nedeprimuje

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10