Williams si chce nechat Barrichella i příští rok

Rubens Barrichello má v plánu vydržet ve formuli 1 alespoň jednu další sezónu a zřejmě se mu to podaří, Williams by si ho rád ponechal.
Williams si chce nechat Barrichella i příští rok

Barrichello byl letos nejhlasitějším kritikem Williamsu, ale nedávno prohlásil, že chce u týmu zůstat i v příští sezóně, aby byl u návratu na lepší místa.

"Velmi rád bych ho u nás udržel pro příští sezónu," řekl ředitel Williamsu Adam Parr. Brazilec tak velmi pravděpodobně bude pokračovat v prodlužování svého rekordu v počtu odjetých Grand Prix i příští rok.

U Williamsu chce setrvat už proto, že vidí velké změny, jejichž důsledky se neprojeví hned. Přicházejí noví lidé a tým oznámil smlouvu na motor Renault.

"Je to úplně jiné (než na začátku roku)," uvedl pro Autosport. "Už jsem mluvil s Mikem Coughlanem a dalšími lidmi. Tento týden si také promluvím s novými lidmi z aerodynamiky. Je vidět, že se věci mění."

"Ti lidé tvrdě pracují. Nejsou spokojení s tím, jak na tom jsme, a svým způsobem bychom na tom tak být ani neměli. První svezení s letošním vozem bylo velmi frustrující. Měl přilnavost, ale ne tu správnou, takže jsme nepokročili. Snad se nám teď bude dařit s motorem Renault, má všechny důležité vlastnosti, je lehký, využitelný, dobrý. Pomůže týmu jít vpřed."

Další článek: Vettela můžeme dohnat, míní Webber

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00