Williams si chce Bottase udržet

Valtteri Bottas zažil dobrou sezónu. Šestkrát vystoupal na stupně vítězů a celkově skončil na čtvrtém místě. Finský závodník samozřejmě zaujal i ostatní týmy, ale u Williamsu věří, že si ho dokáží udržet.
Williams si chce Bottase udržet

„Jsem si jistá, že se o Valtteriho zajímají. Proč by také ne? Je to momentálně jedna z nejzářivějších hvězd v paddocku,“ řekla pro Autosport Claire Williamsová.

„Ale Valtteri začal svou kariéru s Williamsem, a když s ním mluvíte, víte, že je stoprocentně oddán Williamsu. My jsme oddání jemu a na této cestě budoucnosti našeho týmu chceme jít společně. Pro mě je loajalita důležitá a myslím, že to Valtteri vidí stejně.“

Toto Wolff, který je Bottasovým manažérem, nyní přiznal, že pokud by nedopadla jednání s Hamiltonem dobře (což není moc reálné) byla by zde v roce 2016 alternativa v podobě Alonsa nebo právě Bottase.

Wolff: Kdyby to s Hamiltonem nevyšlo, budeme chtít Alonsa

Wolff: Kdyby to s Hamiltonem nevyšlo, budeme chtít Alonsa

Hamilton ale nakonec s Mercedesem pro další léta zřejmě podepíše. Volno by ovšem mohlo být v roce 2016 nebo o rok později u Ferrari. Vymění Scuderia Fina za Fina?

„Například jméno Ferrari může být samozřejmě lákavé, ale on sem dobře zapadá a myslím, že pro někoho, jako je Valtteri, je zapadnutí hodně důležité. A proč by chtěl odejít, když máme konkurenceschopný vůz a zná plány, které máme do budoucna a jež mu mohou přinést úspěch s Williamsem? Nejsme pátí nebo šestí v šampionátu. Proč by měl jít do jiného týmu, když mu můžeme poskytnout vůz, který potřebuje, aby vyhrál? Proč by šel jinam?“

Podle Williamsové má nyní tým jednu z nejlepších dvojic ve startovním poli. Oběma prý nepřekáží jejich ego, ale bojují pro tým. Pokud by ovšem Williams v budoucnu nedokázal postavit dobrý vůz, Williamsová by Bottasův odchod pochopila. 

Další článek: Byl to špatný rok, hodnotí sezónu 2014 Grosjean

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.