Williams se zlepšil, podle Russella je ale stále nejpomalejší

Ačkoliv v předsezónních testech se Williams prezentoval dobrými výkony, George Russell nevěří, že tým bude v letošní sezóně formule 1 schopen zapojit se do bojů ve středu pole.
Williams se zlepšil, podle Russella je ale stále nejpomalejší

V loňské sezóně získal Williams zásluhou Roberta Kubici jeden bod, jeho jezdcům se však ani jednou nepodařilo postoupit z první části kvalifikace.

Během dvou předsezónních testů v Barceloně musel Williams řešit problémy s motorem. Russell i nováček Nicholas Latifi přesto dokázali s novým vozem FW43 zajet časy, které byly rychlejší, než jezdci Williamsu zajeli v loňské kvalifikaci na Velkou cenu Španělska na stejném okruhu.

Russell však očekávání brzdí, když připomíná, že na trati panovaly jiné podmínky než během květnového závodu.

„Není pochyb, že jsme v lepší pozici. Realisticky si myslím, že máme stále nejpomalejší auto. Nenecháme se tím unést, ale rozhodně jsme snížili ztrátu,“ řekl Russell.

„To je vše, v co jsme přes zimu mohli doufat. Pojedeme do Melbourne a uvidíme, nečekejte ale, že nás uvidíte v Q2. Rozhodně jsme se zlepšili, ale naše očekávání máme pod kontrolou,“ dodává.

„Vloni, když jsme mysleli, že předčíme očekávání našeho vozu, jsme byli v kvalifikaci devatenáctí a 19. jsme o dojeli. Doufám, že letos, když ostatní spadnou a my si povedeme dobře, můžeme využít příležitosti. Vím, kde jsme získali, ale je obtížné to srovnat s ostatními týmy.“

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Váš názor Další článek: Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00