Williams se vydal špatnou cestou ve vývoji, musí udělat krok zpět

V prvním závodě sezóny se Williamsu nedařilo tak, jak očekával. Příčinou je špatný směr ve vývoji. Tým ho chce co nejrychleji korigovat.
Williams se vydal špatnou cestou ve vývoji, musí udělat krok zpět

Williams loni zaznamenal výrazný posun vpřed a dokonce vyhrál jeden závod. Letos chtěl bojovat ještě výš. "Zimou jsme prošli v domnění, že jsme významně pokročili, ale tohle (víkend v Melbourne) nám tak trochu otevřelo v oči," přiznal technický šéf týmu Mike Coughlan.

"V současnosti nemáme dost přilnavosti. A to souvisí s opotřebením pneumatik a se zahříváním. Nemyslím, že je něco špatně s pneumatikami. My neprodukujeme dost přilnavosti."

Chyba nastala ve vývoji vozu. "Vydali jsme se cestou, která nemá přínosy. Teď musíme udělat to, že se z ní vrátíme zpět. Máme některá nastavení z loňského roku a aerodynamické konfigurace, musíme to všechno vyhodnotit a začít znovu."

"V prvním Barcelonském testu, když auto poprvé vyjelo, bylo opravdu celkem dobré. My jsme ho neposunuli vpřed, ale dozadu. Zatímco ostatní týmy se zlepšily, Lotus vypadal silně celou dobu, Red Bull také."

Jelikož se FW35 nijak podstatně neliší od svého poměrně úspěšného předchůdce, Coughlan věří, že se ho podaří zlepšit. Sice ne už pro Malajsii, ale tam by mohly pomoci podmínky.

"Pro nás to bude výhoda, že pojedeme někde, kde nám pneumatiky přijdou naproti možná trochu rychleji. Ale i tak si myslím, že nás čeká práce ve vývoji vozu. Myslím, že něco máme. Auto je podobné tomu loňskému, nic zásadního jsme nezměnili. I když jsou nové směsi, nic zásadního jsme nezměnili. Čekají nás domácí úkoly," dodal Coughlan.

Další článek: Lauda si stěžuje, protože se Mercedesu nedaří, oponuje Pirelli

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00