Williams se v Turecku zlepšil, ale nemohl nasadit všechny novinky

Technický ředitel Williamsu Sam Michael vidí u svého týmu pokrok. V Turecku se stáj z Grove zlepšila, ale ještě lépe by na tom měla být ve Španělsku.
Williams se v Turecku zlepšil, ale nemohl nasadit všechny novinky

Williamsu se v Istanbulu znovu podařilo dokončit závod, ale k bodovaným místům měl daleko. Přesto je Michael do jisté míry spokojený. "Naše výkonnost byla lepší než v předchozích závodech, hlavně v kvalifikaci," hodnotil. "Ale nacházíme se ve středu pole, kde pár desetin může znamenat velký rozdíl v umístění v cíli, takže se musíme dál snažit a ještě víc zlepšit."

Stejně jako například u McLarenu nabouralo testovací program pro páteční tréninky počasí. "I když jsme měli nové díly, do závodu jsme nakonec nasadili jen (upravené) přední křídlo a přívody vzduchu k zadním brzdám," prozradil Michael. "Měli jsme problémy s tokem vzduchu na zadním křídle, takže jsme se rozhodli, že s ním závodit nebudeme. Analyzujeme to a máme v plánu znovu ho testovat v Barceloně."

Nové zadní křídlo je důležité především z hlediska maximální rychlosti, protože FW33 ztrácel v této disciplíně na nejlepší vozy až 12 km/h. "Nové křídlo, které jsme vyvinuli, dramaticky zlepšuje naši rychlost na rovinkách, takže ho chceme nasadit v příštím závodě," zopakoval Michael. Kromě toho si Williams přiveze do Barcelony také nový difuzor.

Na výsledku v Turecku se podle technického ředitele Williamsu nepříznivě podepsala také chyba při volbě strategie. FW33 je na zadní pneumatiky poměrně náročný, takže místo tří zastávek měli jet Barrichello a Maldonado na čtyři pit stopy.

Další článek: Hamilton s Vettelem nezávodí, připomíná mu dominanci Schumachera

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00