Williams se v pátek v Šanghaji soustředí na trénink startů do závodu

Vozu týmu Williams schází rychlost, ale ještě vážnější problémy ho potkaly na startu Grand Prix Malajsie, kde Barrichello ztratil hodně pozic. V Číně se proto soustředí na trénink v této oblasti.

"Hlavně musíme zajistit, že oba jezdci znovu postoupí do poslední části kvalifikace, aby měli co nejlepší možnost získat potřebné body v závodě," řekl technický ředitel týmu Sam Michael. "Také musíme pracovat na svých startech. Vyřešili jsme problém, který měl na roštu Rubens, a během pátečních jízd uskutečníme sérii tréninkových startů."

Na Grand Prix Číny si Williams přiveze úpravy aerodynamiky v oblasti předního a zadního přítlačného křídla. Tým přiznal, že na konkurenci rychlostně ztrácí.

"Výkonnost v tuto chvíli není dost dobrá," potvrdil Frank Williams. "Z úvodních závodů vzešlo několik iniciativ na vylepšení výkonnosti a všechny musíme urychlit. Ale výkonnost v letošní sezóně mi zatím moc velké starosti nedělá. Myslím, že se zlepšíme, ještě nás čeká dlouhá cesta."

Cílem Williamsu zůstává pro zbytek sezóny zisk bodů v každém závodě.

 

Diskuze (18) Další článek: McLaren v úvodu sezóny nenaplnil svá vlastní očekávání
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.