Williams se v pátek v Šanghaji soustředí na trénink startů do závodu

Vozu týmu Williams schází rychlost, ale ještě vážnější problémy ho potkaly na startu Grand Prix Malajsie, kde Barrichello ztratil hodně pozic. V Číně se proto soustředí na trénink v této oblasti.

"Hlavně musíme zajistit, že oba jezdci znovu postoupí do poslední části kvalifikace, aby měli co nejlepší možnost získat potřebné body v závodě," řekl technický ředitel týmu Sam Michael. "Také musíme pracovat na svých startech. Vyřešili jsme problém, který měl na roštu Rubens, a během pátečních jízd uskutečníme sérii tréninkových startů."

Na Grand Prix Číny si Williams přiveze úpravy aerodynamiky v oblasti předního a zadního přítlačného křídla. Tým přiznal, že na konkurenci rychlostně ztrácí.

"Výkonnost v tuto chvíli není dost dobrá," potvrdil Frank Williams. "Z úvodních závodů vzešlo několik iniciativ na vylepšení výkonnosti a všechny musíme urychlit. Ale výkonnost v letošní sezóně mi zatím moc velké starosti nedělá. Myslím, že se zlepšíme, ještě nás čeká dlouhá cesta."

Cílem Williamsu zůstává pro zbytek sezóny zisk bodů v každém závodě.

 

Další článek: McLaren v úvodu sezóny nenaplnil svá vlastní očekávání

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.