Williams se v pátek v Šanghaji soustředí na trénink startů do závodu

Vozu týmu Williams schází rychlost, ale ještě vážnější problémy ho potkaly na startu Grand Prix Malajsie, kde Barrichello ztratil hodně pozic. V Číně se proto soustředí na trénink v této oblasti.

"Hlavně musíme zajistit, že oba jezdci znovu postoupí do poslední části kvalifikace, aby měli co nejlepší možnost získat potřebné body v závodě," řekl technický ředitel týmu Sam Michael. "Také musíme pracovat na svých startech. Vyřešili jsme problém, který měl na roštu Rubens, a během pátečních jízd uskutečníme sérii tréninkových startů."

Na Grand Prix Číny si Williams přiveze úpravy aerodynamiky v oblasti předního a zadního přítlačného křídla. Tým přiznal, že na konkurenci rychlostně ztrácí.

"Výkonnost v tuto chvíli není dost dobrá," potvrdil Frank Williams. "Z úvodních závodů vzešlo několik iniciativ na vylepšení výkonnosti a všechny musíme urychlit. Ale výkonnost v letošní sezóně mi zatím moc velké starosti nedělá. Myslím, že se zlepšíme, ještě nás čeká dlouhá cesta."

Cílem Williamsu zůstává pro zbytek sezóny zisk bodů v každém závodě.

 

Diskuze (18) Další článek: McLaren v úvodu sezóny nenaplnil svá vlastní očekávání
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.