Williams se už soustředí spíše na nový vůz

Williams bude svůj vůz v dalším průběhu sezóny aktualizovat postupně. Velkým balíkům podle technického ředitele týmu Pata Symondse už odzvonilo.
Williams se už soustředí spíše na nový vůz

„Rakousko bylo trochu anomálií,“ řekl Symonds pro Autosport. „Nepracujeme ve světe balíků úprav, to je staromódní. Měli jsme více komponentů, které se shodou okolností sešly v Rakousku. Bylo to jednoduché, měli jsme nové zadní křídlo, které by nepasovalo se starou podlahou, takže muselo přijít současně s novou podlahou,“ vysvětluje Symonds.

Technika v Rakousku: experimenty Williamsu i nos McLarenu

Technika v Rakousku: experimenty Williamsu i nos McLarenu

„Najednou z toho byl balík a takto to i fungovalo, ale obecný trend je přivést něco menšího na každý závod a to je také to, co chceme dělat.“

Vyvíjet letošní vůz do konce sezóny bude asi velká část týmů, protože pravidla se pro příští rok nemění. Symonds potvrdil, že Williams má ještě dost dílů v různých fázích vývoje, ale současně pracuje na voze pro příští rok.

Williams už pracuje více na novém autě 

„První setkání k designu pro rok 2016 bylo v lednu. To je první bod. Bod dva nastane den po konci sezóny, kdy víte, že každý pracuje na voze pro příští rok a přechodný bod je někde mezi tím. Závisí to na řadě věcí, třeba na vašich vyhlídkách v šampionátu. Je to neustály proces, který je přizpůsobitelný. Nyní se už více zaměřujeme na nové než na staré auto. Bod přechodu máme za sebou, dodal Symonds.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vettel: Máme závodit v rychlosti a ne v šetření paliva

6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.