Williams se snaží zajistit si dlouhodobou stabilitu

Po finanční stránce je tým zdravý. Odchod PDVSA by neměl způsobit žádné problémy. Hlavní motivací Williamsu je dlouhodobý pozitivní růst.
Williams se snaží zajistit si dlouhodobou stabilitu

Fanoušci Williamsu se nemusí o budoucnost Williamsu ve formuli 1 bát. Tým z Grove sice nemá rozpočet, který by se mohl porovnávat se špičkovými stájemi, ale podařilo se mu nastavit finančně únosnou situaci v dlouhodobém horizontu. Podle Claire Williams ale není cílem týmu založeného jejím otcem pouze přežívat. Chce se vrátit na přední místa, byť se nejbližší budoucnost bude točit zejména kolem stabilizace stáje. 

"Vše, co jsme v poslední době dělali, bylo v zájmu dlouhodobé stability Williamsu. Nejde jen o přežití v budoucnu, ale také o sbírání úspěchů. Všechny kroky byly strategicky promyšlené tak, aby byly finančně únosné a zároveň dokázaly tým v budoucnu posunout kupředu. Snažili jsme se vyhýbat ukvapeným rozhodnutím, které by fungovaly pouze jako dočasné náplasti. Smlouva s Mercedesem je dlouhodobá. 

Dosáhli jsme stability i v jezdeckém složení, z čehož máme velkou radost. Neměnný má být také vrcholový management týmu. Technickou stránku věci má na starosti Pat. I v jeho případě jde o stabilitu a dlouhodobé plánování úspěchů. Máme za sebou několik negativně šokujících výsledků, ale nevzdali jsme se. Máme to štěstí, že i v době, kdy se nám nedaří, dokážeme držet pohromadě. To nejlepší, co jsem na tomto týmu poznala, je jeho přístup a působivá houževnatost," řekla Claire Williams.

Další článek: Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10