Williams se snaží zajistit si dlouhodobou stabilitu

Po finanční stránce je tým zdravý. Odchod PDVSA by neměl způsobit žádné problémy. Hlavní motivací Williamsu je dlouhodobý pozitivní růst.
Williams se snaží zajistit si dlouhodobou stabilitu

Fanoušci Williamsu se nemusí o budoucnost Williamsu ve formuli 1 bát. Tým z Grove sice nemá rozpočet, který by se mohl porovnávat se špičkovými stájemi, ale podařilo se mu nastavit finančně únosnou situaci v dlouhodobém horizontu. Podle Claire Williams ale není cílem týmu založeného jejím otcem pouze přežívat. Chce se vrátit na přední místa, byť se nejbližší budoucnost bude točit zejména kolem stabilizace stáje. 

"Vše, co jsme v poslední době dělali, bylo v zájmu dlouhodobé stability Williamsu. Nejde jen o přežití v budoucnu, ale také o sbírání úspěchů. Všechny kroky byly strategicky promyšlené tak, aby byly finančně únosné a zároveň dokázaly tým v budoucnu posunout kupředu. Snažili jsme se vyhýbat ukvapeným rozhodnutím, které by fungovaly pouze jako dočasné náplasti. Smlouva s Mercedesem je dlouhodobá. 

Dosáhli jsme stability i v jezdeckém složení, z čehož máme velkou radost. Neměnný má být také vrcholový management týmu. Technickou stránku věci má na starosti Pat. I v jeho případě jde o stabilitu a dlouhodobé plánování úspěchů. Máme za sebou několik negativně šokujících výsledků, ale nevzdali jsme se. Máme to štěstí, že i v době, kdy se nám nedaří, dokážeme držet pohromadě. To nejlepší, co jsem na tomto týmu poznala, je jeho přístup a působivá houževnatost," řekla Claire Williams.

Další článek: Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem