Williams se omluvil fanouškům za Malajsii

Claire Williamsová uznala, že tým nepostupoval během závodu v Sepangu správně, když se snažil aplikovat týmovou režii, a všem se omluvila.
Williams se omluvil fanouškům za Malajsii

Felipe Massa prohlásil, že na přijetí příkazu pustit před sebe týmového kolegu bylo brzy a že to Williams uznal. Williamsová to potvrdila.

„Chceme se omluvit našim fanouškům, protože jsme to nezvládli nejlépe,“ řekla. „Je to zklamání pro lidi, kteří sledují Williams a očekávají, že naši kluci budou moci volně bojovat. Nechceme, aby to takhle (jako v Malajsii bylo).“

„Z pohledu obou jezdců jsme tu situaci nezvládli nejlépe, takže jsme se našim jezdcům samozřejmě omluvili. Nakonec to byla správná věc.“

Na týmovou režii bylo brzy, stojí si za svým Massa

Na týmovou režii bylo brzy, stojí si za svým Massa

Massa také řekl, že by byl ochoten přijmout týmovou režii někdy v budoucí fázi šampionátu, pokud by z pohledu týmu byla vhodná. Williamsová potvrdila, že taková situace může nastat.

„Raději bych tomu říkala jen strategická rozhodnutí a instrukce. Název týmové příkazy má negativní konotaci, která k tomu nesedí,“ vysvětlovala.

„Jsme závodní tým, který potřebuje získat maximum bodů v poháru konstruktérů, oba jezdci to vědí a chápou. Jako tým budeme dělat taková rozhodnutí, která nám zajistí maximum bodů. Cílem je získat maximum bodů a nechat naše jezdce závodit na trati.“

Další článek: Ferrari se může hodně zlepšit, ale na Mercedes to stačit nemusí

20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!
13:05 | Renault potvrdil sestavu pro test mladých jezdců. Nastoupí do něj junior Renaultu Kuan-jü Čou a Fernando Alonso.
11:47 | FIA upravila bariéry. Mezi třetí a čtvrtou zatáčkou budou vpravo dvě řady pneumatik, v deváté zatáčce vpravo bude bariéra z pneumatik prodloužena a obrubník mezi 8. a 9. zatáčkou odstraněn.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10