Williams se omluvil fanouškům za Malajsii

Claire Williamsová uznala, že tým nepostupoval během závodu v Sepangu správně, když se snažil aplikovat týmovou režii, a všem se omluvila.
Williams se omluvil fanouškům za Malajsii

Felipe Massa prohlásil, že na přijetí příkazu pustit před sebe týmového kolegu bylo brzy a že to Williams uznal. Williamsová to potvrdila.

„Chceme se omluvit našim fanouškům, protože jsme to nezvládli nejlépe,“ řekla. „Je to zklamání pro lidi, kteří sledují Williams a očekávají, že naši kluci budou moci volně bojovat. Nechceme, aby to takhle (jako v Malajsii bylo).“

„Z pohledu obou jezdců jsme tu situaci nezvládli nejlépe, takže jsme se našim jezdcům samozřejmě omluvili. Nakonec to byla správná věc.“

Na týmovou režii bylo brzy, stojí si za svým Massa

Na týmovou režii bylo brzy, stojí si za svým Massa

Massa také řekl, že by byl ochoten přijmout týmovou režii někdy v budoucí fázi šampionátu, pokud by z pohledu týmu byla vhodná. Williamsová potvrdila, že taková situace může nastat.

„Raději bych tomu říkala jen strategická rozhodnutí a instrukce. Název týmové příkazy má negativní konotaci, která k tomu nesedí,“ vysvětlovala.

„Jsme závodní tým, který potřebuje získat maximum bodů v poháru konstruktérů, oba jezdci to vědí a chápou. Jako tým budeme dělat taková rozhodnutí, která nám zajistí maximum bodů. Cílem je získat maximum bodů a nechat naše jezdce závodit na trati.“

Další článek: Ferrari se může hodně zlepšit, ale na Mercedes to stačit nemusí

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.