Williams se musí víc zaměřit na příští rok, říká Symonds

Nový technický ředitel Williamsu Pat Symonds má po prvních dnech v práci základní představu o tom, co musí udělat, aby týmu pomohl zpět nahoru.
Williams se musí víc zaměřit na příští rok, říká Symonds

Symonds přišel do Williamsu z Marussie, ale v minulosti pracoval dlouhé roky v Enstonu, takže má hodně zkušeností. Už stihl nakouknout do zákulisí v Grove.

"Pokračuje vývoj pro zbytek sezóny," popisoval svá zjištění. "Máme nové díly, které budou přicházet až do Koreje a dál. Nejsou to věci, které jsem mohl ovlivnit, ale vidím je ve vývojovém programu."

A už má první nápady na změny. "Doufám, že se budeme moci podívat na větší detaily v aerodynamickém tunelu, abychom věci vylepšili v průběhu následujících závodů, a já se podívám také na provozní stránku."

"Hlavní zaměření se musí mnohem víc přesunout směrem k roku 2014, protože to je nesmírně obtížný program, nejtěžší za dlouhou dobu. Na FW36 se pracuje a podle mě je důležité, abych do toho zapojil svůj vliv."

Symondsovy úkoly ale leží hlavně v rovině řízení, ne v samotném vývoji. "Můj vliv bude mnohem více zasahovat do procesů než do detailů, takže doufám, že se to vyplatí a že to povede ke struktuře, která dokáže tým přivést k dlouhodobým úspěchům."

Diskuze (7) Další článek: Sirotkin se ve formuli 1 sveze poprvé v září
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole