Williams se loni propadl do ztráty, ale jen účetně

Williams zveřejnil výsledky svého hospodaření v roce 2012. V oblasti zisku zaznamenal papírově negativní vývoj, ale skutečnost je o něco příznivější.
Williams se loni propadl do ztráty, ale jen účetně

Zatímco v roce 2011 vykázal Williams Grand Prix Holdings zisk 7,4 miliónu liber, za loňský rok je to ztráta 5 miliónů liber.

Na této změně se ale podepsala skutečnost, že Williams musel přestat účtovat odměny od Bernieho Ecclestona jako příjmy. Loni od něj dostal 9,4 miliónu liber, takže kdyby účtoval stejně jako v roce 2011, vykázal by za loňský rok zisk 4,4 miliónu liber. To je pořád pokles, ale už ne tak velký.

Takové výsledky měla celá skupina, do které patří tým formule 1, katarské technologické centrum a Williams Hybrid Power. Co se týče samotného týmu, ten byl ve ztrátě 0,6 miliónu ve srovnání se ziskem 9,7 miliónu za rok 2011. Po započtení příjmů od Ecclestona by rozdíl byl jen 900 tisíc.

Pro Williams však zůstává nepříjemnou skutečností, že asi 25 miliónů liber přináší sponzoři Pastora Maldonada, bez nich by tedy byl tým ve výrazné ztrátě.

Dobrým znamením však může být nárůst obratu o 22 % v rámci celé skupiny i týmu formule 1 na 127, respektive 124,3 miliónu liber.

Vykázaná ztráta mimo jiné znamená také ztrátu pro akcionáře ve výši 47,39 pencí na akcii. Za rok 2011 to byl zisk 81,1 pence.

Další článek: Co jste možná nevěděli o preferencích Paula di Resty

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?