Williams se chce vrátit do Asociace týmů formule 1

O budoucnosti by měly spolurozhodovat všechny týmy.
Tým Williams by se rád vrátil do Asociace týmů formule 1, která suspendovala jeho členství, když podal bezpodmínečnou přihlášku do šampionátu formule 1 2010. Nyní jsou spory urovnané a tým z Grove by rád ovlivňoval směřování formule 1.

Ředitele Williamsu Adama Parra by proto potěšilo, kdyby FOTA pozvala jeho tým zpět do svých řad. "Doufám v to. Myslím, že bychom to chtěli všichni. Je důležité, abychom spolu s Force India a novými týmy byli součástí pokračujících diskuzí."

Force India byl z FOTA také vyloučen, důvody byly stejné jako u Williamsu. Ve středu ale došlo k zásadnímu posunu, FIA akceptovala podmínky týmů FOTA a všechny je bezpodmínečně zapsala do šampionátu 2010.

"Během víkendu jsem zdůraznil, že Williams věří, že se najde řešení a zpochybnil jsem přínosy alternativní závodní série. Takže jsme nadšení, že výsledkem dohody je šampionát formule 1 se všemi současnými týmy a snad i třemi novými," komentoval poslední dění Parr.

Dohoda mezi FIA a FOTA stanovila určitý rámec pro náklady, který má být stejně vysoký jako na začátku devadesátých let. K němu se má formule 1 dopracovat během dvou let a Williams se proto chce podílet na dalších jednáních, protože zbývá určit všechny detaily.

"Týmy, FIA a FOM se zavázaly snižovat náklady, což znamená, že je tento sport silnější a lépe připraven na budoucnost, než tomu bylo v uplynulých letech. Co se týče úspor, tak víme, jaký cíl byl dohodnut. Ale je třeba dořešit mnoho detailů, co se týče konečného čísla a způsobů, jak ho dosáhnout," dodal Parr.
Další článek: Komentář: FOTA vyhrála na celé čáře, navíc s bonusem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.