Williams se chce v roce 2010 vrátit mezi top týmy

Nastoupí s novými jezdci, motorem a vozem.
Williams se mezi nejlepší týmy startovního pole řadil naposledy v roce 2003, když sváděl souboje s Ferrari a McLarenem. Pak přišel propad, za jehož dno se dá považovat sezóna 2006. Od té doby se do Grove pomalu vrací forma a návrat na špičku by se měl uskutečnit v příští sezóně.

"Naším cílem je posunout vše na mnohem vyšší úroveň. Vycházet budeme ze solidních základů, které máme ve voze FW31, posun musí nastat u jezdců, motoru, šasi a výkonů na trati," uvedl technický ředitel Sam Michael.

"Všichni v továrně na to mají a my chceme, aby to byl rok posunu na další úroveň. Potřebujeme se znovu etablovat jako jeden z top týmů a rok 2010 je pro to nejlepší příležitost."

Klíčová bude pro další posun nahoru výkonnost vozu. Vývoj FW32 samozřejmě běží naplno. "Jde nám to opravdu dobře. V průběhu zimy je to velký závod v oblasti aerodynamiky o tom, kolik dokážete přidat přítlaku a o kolik se vám podaří snížit odpor vzduchu," vysvětloval Michael.

"Je to také o optimalizaci různých dílů a vývoji mechaniky. V obou oblastech v tuto chvíli intenzivně pracujeme a dosahujeme dobrého pokroku. Ale čeká nás ještě hodně práce."

Do vozů týmu Williams budou v příští sezóně usedat noví jezdci, zkušený Rubens Barrichello a nováček Nico Hülkenberg.

"Očekáváme, že oba budou podávat výkony na úrovni vozu a lepší," uvedl Michael. "Rubens už má motivační efekt a očekáváme, že ho bude přenášet na všechny v Grove. Nico pracoval celý rok v továrně, takže ho všichni znají a stojí za ním."

"Chceme, aby oba vedli továrnu k vítězstvím. Dokud jste nepracovali s vítězem závodů, nevíte, kde se ta úroveň nachází. A to je něco, co nám ukáže Rubens. Očekáváme, že to bude mít na tým skvělý efekt."
Další článek: Smlouvu s Toro Rosso má zatím jen Sébastien Buemi