Williams s výkony svého týmu spokojený není, ale Senna mu udělal radost

Navzdory výrazně zlepšené formě není Frank Williams spokojený s tím, jak se jeho týmu v prvních jedenácti závodech dařilo.
Williams s výkony svého týmu spokojený není, ale Senna mu udělal radost

Za celý loňský rok získal Williams pět bodů, a i když jich letos má už 53, ví, že promarnil spoustu příležitostí. "Některým týmům se dařilo, ale nám vůbec ne moc dobře," odpověděl Williams na otázku Jamese Allena, jak by zhodnotil dosavadní průběh sezóny 2012.

"Známá ředitelská fráze ´příště to musí být lepší´ je v této instituci (Williams) velmi platná. Tady dole (v továrně) máme velmi dobré lidi, a pokud máme teď potíže, tak věřím, že se z nich dostaneme, pokud ne letos, tak v příští sezóně. Máme hodně znalostí, zkušeností, velmi dobré vybavení, aerodynamické tunely atd. Není na co se vymlouvat."

To se může zdát jako velmi tvrdé hodnocení ve světle kontrastu s minulým rokem, ale kromě toho, že tým mnohokrát nevyužil potenciál vozu, je ambicí Williamsu bojovat o nejvyšší pozice, proto zatím nemůže být spokojený.

Problematická je z pohledu stáje z Grove výkonnost jezdců. Zatímco Maldonado má syrovou rychlost, často chybuje a zatím bodoval jen ve dvou závodech. Od výhry ve Španělsku nezískal ani jeden bod. Na druhé straně Senna bodoval už šestkrát, ale nebyl tak rychlý, takže v celkovém součtu na týmového kolegu ztrácí.

To by se ale mohlo změnit, protože v Maďarsku dal konečně pořádně dohromady celý závodní víkend. Williams doufá, že pro jeho brazilského jezdce nastal vytoužený zlom.

"Ano, asi máte pravdu, asi ve formuli 1 dospěl. Byla to velmi dobrá jízda, řekl bych, že prakticky bez chyb. Hodně mě to povzbudilo, opravdu ano. Zní to povýšeně, ale my všichni sedíme v boxech, sledujeme ty jezdce a emocemi jsme s nimi, povzbuzujeme je při jejich snahách."

"I tak s nimi cítíte a já jsem cítil, že Bruno odvádí dobrou práci, potřeboval jen vhodně povzbudit z boxů. Je velmi inteligentní a já si myslím, že mu to půjde dobře."

Senna si svým výkonem v Budapešti zajistil trochu klidu pro zbytek sezóny. Williams sice říká, že jeho místo ohroženo nebylo, ale v záloze čeká připravený Valtteri Bottas. Kdy Fin usedne do závodního kokpitu, není zřejmé.

"Nedokážu předpovědět, kdy se dostane do jednoho z našich dvou vozů, tři (jezdci) se do dvou (aut) nevejdou," řekl Williams. "Ale tým si ho velmi považuje. Zdá se, že má přirozený talent, nemusí o sobě moc říkat, takže má velmi dobrou šanci."

Další článek: Evropská komise rozšířila své vyšetřování Nürburgringu

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00