Williams s Kimim Räikkönenem stále jedná

Jeden ze spolumajitelů Williamsu, podnikatel Toto Wolff potvrdil, že tým s Kimim Räikkönenem seriozně jedná. Dodal ale, že je to jen jeden z možných scénářů.
Williams s Kimim Räikkönenem stále jedná

Kimi Räikkönen je společně s Felipem Massou pravděpodobně nejdiskutovanější osobou s ohledem na jezdecká složení na příští rok. Massa má s týmem z Maranella smlouvu ještě na příští rok a prezident firmy Luca di Montezemolo potvrdil, že jezdeckou dvojicí pro rok 2012 bude bez debat Massa - Alonso.

Podle informací, které má F1sport.cz k dispozici, ale Ferrari myšlenku předčasného ukončení smlouvy s Felipem Massou (respektive jeho vyplacení) zvažuje. Scénářů je několik, včetně možnosti, že Massa zůstane. Různé osobnosti světa formule 1 vyjadřují různé názory (David Coulthard například zmínil Nika Rosberga, který to ale sám popřel, stejně jako údajnou návštěvu Maranella), ale seriozně nelze v tuto chvíli říci více, než že Ferrari situaci analyzuje.

Podobné je to s Kimim Räikkönenem a Williamsem: tým s mistrem světa z roku 2007 v současné době jedná podobně, jako tomu bylo s možností případného návratu k McLarenu na konci sezony 2009. Obě strany měly zájem a smlouva byla blízko podpisu, avšak pro Räikkönenovu nechuť angažovat se v marketingových aktivitách z ní nakonec sešlo.

Kimi Räikkönen v posledním vydání časopisu F1 Racing jednání s Williamsem potvrdil, ale dodal, že nemá smysl to jakkoli komentovat, když není jasné, jak to dopadne. Seriozní debatu potvrdil i spolumajitel týmu toto Wolff.

"Ano, je to pravda," cituje Wolffa Kronen Zeitung. "Složka Kimiho Räikkönena je u nás na stole. Tahle událost ale neslouží k pobavení veřejnosti, jednáme seriozně, ale je to jen jedna z možností. Půjde o strategické rozhodnutí.

Existují další agresivní scénáře s chlapcem jménem Jules Bianchi. Valtteri Bottas stojí rozhodně za zvážení pro páteční tréninky."

Další článek: Briatore: Buttona jsem hodně podcenil

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.