Williams s Brawnem nejedná, Lauda odmítá konec

Navzdory potvrzení od několika důvěryhodných zdrojů Mercedes popřel, že by už bylo rozhodnuto o odchodu Rosse Brawna. Pokud odejde, tak zřejmě ne do Williamsu.
Williams s Brawnem nejedná, Lauda odmítá konec

BBC informovala, že je Brawnův odchod od Mercedesu na konci roku už jistý a zprávu potvrdilo několik dalších zdrojů.

"Nesnáším tyhle kraviny," rozčiloval se Niki Lauda. "Tyhle spekulace jsou naprostý nesmysl. Situace je naprosto jasná, před časem jsem hovořil s Rossem a dohodli jsme se, že se za mnou vrátí po posledním závodě v Brazílii, aby mi řekl, jestli chce zůstat nebo jít."

"Snažím se udělat vše pro to, abych ho namotivoval k setrvání. Chci to. Ale není to moje rozhodnutí, je to jeho rozhodnutí. Jestli zůstane, bude šéfem týmu, nic jiného, jinak půjde do důchodu."

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone je ale také přesvědčený, že Brawn pokračovat nebude. "Myslím, že rozhodli, že Ross půjde. Zdá se, že je to konec," potvrdil pro Daily Mail.

A zdá se, že Brawn odejde mimo formuli 1. McLaren odmítl, že by s ním jednal, a to samé teď udělal Williams. "S Rossem nejednáme," řekla Claire Williamsová.

Další článek: Ecclestona vyšetřují i ve Švýcarsku

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10