Williams rozšíří spolupráci s Mercedesem. Bude odebírat i převodovky a hydrauliku

Williams rozšíří od roku 2022 spolupráci s Mercedesem, čemuž se pod starým vedením bránil.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Williams rozšíří spolupráci s Mercedesem. Bude odebírat i převodovky a hydrauliku | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Williams v roce 2018 zvažoval, že bude od Mercedesu kromě pohonných jednotek odebírat také převodovky. Nakonec z toho ale sešlo.

„Jsme neuvěřitelně hrdí, že jsme skutečnými konstruktéry v tom smyslu, že si vše na našem voze vyrábíme v naší továrně,“ řekla v roce 2019 Claire Williams. „Tohle je DNA formule 1. Nemělo by to vyblednout kvůli nějakému seznamu povolených součástek.“

Nové vedení to vidí jinak

Vloni se ale změnil majitel týmu u jeho vedení a to už situaci tak romanticky nevidí. Grove dnes potvrdilo, že od roku 2022 bude spolupráce s Mercedesem těsnější.

„Pohonné jednotky Mercedes-Benz poháněly Williams Racing od začátku hybridní éry v roce 2014 a od roku 2022 poskytne tým Mercedes-AMG Petronas F1 týmu Williams také převodovky a související hydraulické komponenty,“ uvedl tým.

„Partnerství umožní společnosti Williams dlouhodobě implementovat efektivnější konstrukční a výrobní proces, což týmu umožní efektivněji soustředit zdroje na další oblasti výkonu.“

Williams nechce být B týmem. Začal investovat

Williams nechce být B týmem. Začal investovat

Toto Wolff uvedl, že Mercedes je rád, že může s Williamsem spolupracovat těsněji. Pro Mercedes to podle něj má smysl z hlediska úspor nákladů.

„Jsem rád, že náš skvělý vztah se společností Mercedes přesáhne dodávku motorů,“ uvedl šéf týmu Simon Roberts. 

„Williams je nezávislý tým, ale formule 1 se neustále vyvíjí a jako tým musíme být bystří, abychom reagovali na aktuální klima, dostali tým do nejlepší pozice a byli konkurenceschopní na trati.“

„Tato dlouhodobá dohoda se společností Mercedes je pozitivním krokem a tvoří součást našich strategických cílů do budoucna, zatímco si nadále ponecháme interní konstrukční a výrobní možnosti.“

Další článek: Předsezónní testy by se mohly přesunout do Bahrajnu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.