Williams rozhodne o jezdeckém složení před koncem sezóny

Veřejnost by se měla dozvědět, kdo bude příští rok závodit pro Williams, dřív, než týmy nastoupí do poslední Grand Prix v Brazílii.
Williams rozhodne o jezdeckém složení před koncem sezóny

Williams má mnoho možností, tou první je zachování současné jezdecké dvojice Pastor Maldonado - Rubens Barrichello. Svůj zájem o závodní sedačku v modrobílém voze projevili ale také například Kimi Räikkönen a Adrian Sutil. A pak je tu celá řada mladých jezdců, kteří chtějí do formule 1 vstoupit a mají sponzory.

"Doufám, že ho budeme znát před Brazílií," řekl Barrichello o jezdeckém složení Williamsu pro rok 2012. "Fanoušci to potřebují vědět. Williams mi řekl, že by chtěl učinit rozhodnutí před Brazílií, takže doufám, že je to pozitivní zpráva. Chtěl bych, aby to tak bylo."

Barrichello však nezůstal u čekání a říká, že jedná s několika dalšími týmy. "Určitě. Jsou tu dvě nebo tři příležitosti, které jsou celkem dobré. Ale nechci jezdit ve formuli 1 za každou cenu, jen abych mohl říct, že jsem tu byl 20 let, i když jsem neměl konkurenceschopné auto. O tom to není. Týmy, se kterými jednám, jsou dost kvalitní na to, aby postavily dobré auto a měly výsledky."

Pokud Brazilec nezíská žádnou sedačku, která by ho uspokojila, je podle svých slov připraven ukončit kariéru ve formuli 1, i když si stále myslí, že do ní patří a že jezdí lépe než kdy předtím.

Další článek: Force India potvrdila nového spolumajitele