Williams prošetřuje příčinu požáru

Průběh Grand Prix Španělska přinesl mnoho neočekávaných zvratů. Ve stejném duchu pak pokrčovaly i pozávodní oslavy u Williamsu, jež znenadání přerušil požár. Nikdo nebyl závažněji poraněn.
Williams prošetřuje příčinu požáru

Pouhých devadesát minut po skončení Velké ceny Španělska, ve které si Pastor Maldonado dojel pro své premiérové vítězství, se z garáží Williamsu začala valit oblaka dýmu. Nepříjemná událost si naštěstí nevyžádala žádnou oběť na životech.

Celkem bylo ošetřeno jednatřicet přítomných, u většiny z nich se jednalo o nadýchání se zplodinami hoření nebo o drobnější popáleniny. Sedm z nich bylo poté transportováno do místních nemocnic. Lékařské ošetření se netýkalo jen zaměstnaců Williamsu, ale i pracovníků Caterhamu a Force Indie.

Do záchranářských prací se zapojil i sám vítěz dnešního závodu Pastor Maldonado, který před plameny zachránil svého dvanáctiletého bratrance Manuela. Jezdec ho na zádech odnesl do bezpečí.

"Tým Williams by chtěl poděkovat všem ostatním týmům a FIA za jejich podporu během dnešního incidentu," píše se v oficiálním prohlášení stáje, která už teď spolupracuje s policií a hasiči na prošetření celé události. Původně se hovořilo o explozi KERSu, nyní se v oficiální zprávě Williamsu objevilo, že příčinou požáru byl výbuch v oblasti pro uchovávání paliva. 

Další článek: Klání jezdců novějších týmů dopadlo nejlépe pro Kovalainena

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00