Williams: Promluvím si s Brawnem, ale asi se nedohodneme

Frank Williams si chce zjistit, jestli a za jakých podmínek by mohl Ross Brawn přestoupit do jeho týmu. Pochybuje ale, že by došlo k dohodě.
Williams: Promluvím si s Brawnem, ale asi se nedohodneme

Brawn je na odchodu z Mercedesu a zatím nerozhodl, co bude dělat dál. Jednou z možností je návrat k Williamsu, kde začínal ve formuli 1 jako mechanik (na obrázku z roku 1978 vpravo drží kus karoserie Alana Jonese).

"Možná trochu naivně nevím, že je Ross k dispozici," řekl Frank Williams pro Sky Sports. "Když byl u nás, byl z inženýrského hlediska velmi šikovný, velmi talentovaný, a jsem si jistý, že nabyl mnohem víc vědomostí, jak o tom, co má dělat, tak o tom, co dělat nemá. Takže kdyby k nám přišel, byl by velkým přínosem. Nevěděl jsem, že je k dispozici. Teď ho asi kontaktuji, víc říct nemůžu."

Williams se ale nedomnívá, že by se Brawn mohl skutečně vrátit do Grove. Jedním z důvodů jsou peníze, ale ne jediným.

"Důvod, proč váhám, je, že už mám zaměstnané lidi, a je velmi nepravděpodobné, že bychom si mohli dovolit Rosse, nebo že by k nám chtěl přijít, atd. A jediné, čeho bych dosáhl, kdybychom Rosse nezískali, je, že bych naštval někoho, kdo už v týmu je."

Další článek: Příští rok bude zřejmě jen dvacet závodů, FIA se chystá dva vyřadit

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10