Williams: Promluvím si s Brawnem, ale asi se nedohodneme

Frank Williams si chce zjistit, jestli a za jakých podmínek by mohl Ross Brawn přestoupit do jeho týmu. Pochybuje ale, že by došlo k dohodě.
Williams: Promluvím si s Brawnem, ale asi se nedohodneme

Brawn je na odchodu z Mercedesu a zatím nerozhodl, co bude dělat dál. Jednou z možností je návrat k Williamsu, kde začínal ve formuli 1 jako mechanik (na obrázku z roku 1978 vpravo drží kus karoserie Alana Jonese).

"Možná trochu naivně nevím, že je Ross k dispozici," řekl Frank Williams pro Sky Sports. "Když byl u nás, byl z inženýrského hlediska velmi šikovný, velmi talentovaný, a jsem si jistý, že nabyl mnohem víc vědomostí, jak o tom, co má dělat, tak o tom, co dělat nemá. Takže kdyby k nám přišel, byl by velkým přínosem. Nevěděl jsem, že je k dispozici. Teď ho asi kontaktuji, víc říct nemůžu."

Williams se ale nedomnívá, že by se Brawn mohl skutečně vrátit do Grove. Jedním z důvodů jsou peníze, ale ne jediným.

"Důvod, proč váhám, je, že už mám zaměstnané lidi, a je velmi nepravděpodobné, že bychom si mohli dovolit Rosse, nebo že by k nám chtěl přijít, atd. A jediné, čeho bych dosáhl, kdybychom Rosse nezískali, je, že bych naštval někoho, kdo už v týmu je."

Další článek: Příští rok bude zřejmě jen dvacet závodů, FIA se chystá dva vyřadit

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.