Williams pro Turecko vymění členy týmu, co pracují na velké ceně

Tým Williams v posledních dvou závodech formule 1 zaznamenal mezi svými zaměstnanci několik případů nákazy koronavirem. Pro Velkou cenu Turecka proto provede změny ve složení týmu, který cestuje na závody.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Williams pro Turecko vymění členy týmu, co pracují na velké ceně | Foto: Getty Images / Peter Fox

Mezinárodní automobilová federace (FIA) v reakci na pandemii koronaviru vydala nařízení, která týmy musí v letošní sezóně formule 1 dodržovat. Kvůli tomu mají stáje na závodech jen omezený počet zaměstnanců, kteří jsou také pravidelně testováni.

Během posledních dvou závodů v Portugalsku a Itálii tým zaznamenal několik pozitivně testovaných členů svého týmu. Pro další závod v Istanbulu proto část svých zaměstnanců, kteří pracují na okruhu, vymění.

„Williams potvrzuje, že během velkých cen Portugalska a Emilia Romagna měl řadu pozitivních případů na COVID-19. Nebudeme se detailně vyjadřovat k žádným soukromým informacím, můžeme jen potvrdit, že všechny případy byly řešeny v souladu s protokoly FIA COVID-19, přičemž prioritou je práce s FIA a neustálá bezpečnost našich lidí,“ stojí v prohlášení Williamsu.

„Abychom zajistili dodržení těchto protokolů, bylo izolováno také několik dalších členů našeho traťového týmu, kteří byli označeni jako blízké kontakty s pozitivně testovanými. Podle našich interních protokolů COVID-19 proto v nadcházejícím víkendu Velké ceny Turecka bude tyto role plnit řada členů týmu z továrny.

Russell poslal Williamsu dopis. Omluvil se v něm za nehodu za safety carem

Russell poslal Williamsu dopis. Omluvil se v něm za nehodu za safety carem

„Rádi bychom poděkovali všem členům týmu na cestách a v továrnách a jejich rodinám za pokračující práci a podporu během tohoto velmi náročného období.“

Všichni lidé, kteří se během velkých cen pohybují v paddocku, musí každý pět dní absolvovat test na koronavirus. První test během závodního víkendu přitom musí absolvovat do 24 hodin od svého příjezdu na okruh.

FIA a F1 za poslední týden od 30. října do 5. listopadu provedla 1781 testů, z toho 8 bylo pozitivních. Není však jasné, zda jsou mezi nimi i pozitivně testovaní členové Williamsu, jelikož nezávislé testy, které si provádí samotné týmy, do této statistiky F1 a FIA nezapočítává.

Váš názor Další článek: Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00