Williams přistoupil k vývoji nového vozu agresivně, říká Barrichello

Stáj Williams chce pokračovat ve vzestupném trendu, který nastoupila letos po příchodu Rubense Barrichella. Proto je při vývoji vozu FW33 odvážná.
Williams přistoupil k vývoji nového vozu agresivně, říká Barrichello

"Domnívám se, že tým odvádí s ohledem na příští rok dobrou práci," cituje Barrichella Autosport. "Je to agresivní styl, přístup k vozu pro příští rok se zdá být agresivní, což je dobře. Podporuji to, líbí se mi."

Brazilec je však opatrný při hodnocení šancí na větší úspěchy, zlepšení Williamsu nelze zaručit. "To se nedá nikdy říct, protože kdybyste se teď zeptali jakéhokoliv týmu, všichni by vám řekli, že mají na příští rok vítězné auto," konstatoval. "Teď všichni trochu sní. Některé vozy se zlepší, některé ještě víc. Ale ten náš vypadá v aerodynamickém tunelu OK. Musíme zůstat nohama na zemi a pracovat na něm."

Barrichello teď může počítat s tím, že inženýři týmu v Grove dají při vývoji na jeho rady. Na začátku roku váhali, ale poté, co se jeho poznatky osvědčily, začali jeho doporučení následovat a vůz zrychloval. "Myslím, že ke zvratu došlo po Istanbulu, kde jsme se dostali k podstatě problémů," vzpomínal. "Došlo ke změně charakteristik přítlaku, takže jsme museli pozměnit aerodynamický tunel, a tím se to zlepšilo. Pak už jsme se jen pořád zlepšovali."

Brazilský veterán na závěr přiznal, že Williams letos podával lepší výsledky v kvalifikacích, ale závody měl podle něj také dobré. Vrcholem byla Hülkenbergova pole position v Sao Paulu.

Další článek: Evropské okruhy platí poloviční poplatky, přesto mají problémy s financemi

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00