Williams přišel o dalšího sponzora. Unilever přechází s Rexonou k McLarenu

McLaren přetáhl Williamsu dlouholetého partnera – společnost Unilever.
Williams přišel o dalšího sponzora. Unilever přechází s Rexonou k McLarenu

Unilever byl partnerem Williamsu od roku 2015. Britsko-nizozemská společnost stojí za řadou slavných značek jako Magnum nebo Knorr, ale v případě formule 1 propagovala Rexonu.

Nyní přechází firma k McLarenu, který vloni skončil na čtvrtém místě v šampionátu. Důvody změny ale můžeme hledat i jinde. Výsledkem dohody mezi společnostmi McLaren a Unilever bude spolupráce na projektech, které zahrnují oblasti, jako je věda o materiálech, technologie senzorů a vytvoření inženýrské akademie.

S jakými rozpočty v roce 2019 hospodařily týmy formule 1?

S jakými rozpočty v roce 2019 hospodařily týmy formule 1?

Dohoda není až tak velkým překvapením. Zak Brown má na Unilever kontakty. Jeho bývalá firma JMI pomohla zprostředkovat předchozí dohodu Unileveru s Williamsem a ještě dříve s Lotusem. 

Pro Williams je konec partnerství samozřejmě špatnou zprávou, protože kromě Rexony odešel také Kubicův sponzor Orlen, který se dohodl na spolupráci s Alfou Romeo. 

Kubica rezervním jezdcem Alfy Romeo, PKN Orlen bude titulárním sponzorem

Kubica rezervním jezdcem Alfy Romeo, PKN Orlen bude titulárním sponzorem

Jiní sponzoři ale přicházejí. Tento týden potvrdil Williams prodloužení spolupráce s kanadskou firmou Sofina Foods, kterou zakládal otec Nicholase Latifiho. Vůni výrobků Rexony pak s trochou nadsázky nahradí vůně kávy. Partnerem Williamsu se stal také italský výrobce kávy Lavazza.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Tatiana Calderón bude letos závodit v super formuli. Jako vůbec první žena

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?