Williams prezentoval svůj letošní vůz FW34

Těsně před začátkem letošních prvních testů ukázal Williams na okruhu v Jerezu své nové auto. FW34 se nese ve znamení obnovené spolupráce s Renaultem.
Williams prezentoval svůj letošní vůz FW34

Williams zvolil pro představení letošního auta velmi skromný přístup. Půl hodiny před začátkem testů vytlačil FW34 z garáže do boxové uličky, posadil na něj Pastora Maldonada a Bruna Sennu, a nechal média, aby si vše vyfotila.

Po asi dvaceti minutách zatlačili mechanici vůz zpět do garáže, aby ho připravili na první jízdu Pastora Maldonada. Tím celé představení skončilo.

FW34 má v historii týmu znamenat zvrat. Loni si Williams prožil nejhorší sezónu ve své historii, a proto vyměnil technické vedení. Vývoj letošního auta měl na starost technický tým Mika Coughlana.

Ten se musel mimo jiné vyrovnat se změnou dodavatele motorů, Cosworth byl nahrazen Renaultem. Nové auto má tvary charakteristické pro letošní monoposty, včetně schodu na nose. Zbarvení vozu se nese v duchu minulých let, je opět modrobílé.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Toro Rosso STR7

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.