Williams přes zimu tvrdě pracoval na zlepšení, nyní se ukáže, jestli to stačilo

Britové doufají, že po povedených předsezonních přípravách, ve kterých vůz FW34 najel největší počet kilometrů a byl velmi spolehlivý, vkročí správnou nohou také do startu nového ročníku.
Williams přes zimu tvrdě pracoval na zlepšení, nyní se ukáže, jestli to stačilo

Po loňském roce, který byl nejhorší v celé historii Williamsu, prošel tým z Grove během zimy mnoha změnami. Po dlouhé době opustil modrobílou stáj technický ředitel Sam Michael, Rubense Barrichella nahradil Bruno Senna, zatímco pohonné jednotky Cosworth ty od Renaultu. FW34 se od svého předchůdce markantně liší a celý tým včetně jezdců věří, že se podaří navázat na úspěchy z let minulých.

Bruno Senna městskou trať v Melbourne dobře zná, mimo F1 zde závodil také v nižších formulových sériích. "Nasednout do vozu v pátek bude velmi vzrušující. Doufám, že budeme moci být konkurenceschopní od samého začátku. Okruh Albert Park znám, jel jsem zde v roce 2010 za HRT," připomíná Brazilec.

"Také jsem tu měl úspěchy, zvítězil jsem ve třech ze čtyř doprovodných závodů formule 3, které tu byly v rámci Velké ceny Austrálie v roce 2006, takže mám na toto místo dobré vzpomínky. Předsezonní testování bylo slibné, ale nikdy nevíte, jak si stojí ostatní. Je to rozhodně velmi těsné, takže to tento rok bude velmi vyrovnané," předpovídá synovec legendárního Ayrtona Senny.    

Pastor Maldonado si loňský závod příliš neužil. Po devíti kolech byl nucen svůj vůz odstavit mimo trať kvůli problémům s řazením. Navzdory této skutečnosti patří městský okruh mezi jeho oblíbené: "Takový druh okruhu opravdu miluji, takže doufám, že budeme mít dobrý víkend. Tento rok trať už znám. Jsem přesvědčený o (výkonu) týmu i vozu, což také pomůže."

"Po celou zimu tým pracoval velmi tvrdě, aby se zlepšil. I já jsem na sebe velmi tlačil. Bude vzrušující vrátit se zpátky k závodění a zjistit, jak jsou na tom s rychlostí ostatní, až se víkend rozběhne," dodává Maldonado.

Další článek: Vzpomínka: Před 55 lety zahynul talentovaný Eugenio Castellotti

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.