Williams představil letošní vůz (aktualizováno)

Stejně jako v případě Mercedesu, také u Williamsu jsme měli už několik dní k dispozici oficiální fotografie. Nyní tým v Jerezu vůz formálně představil před svou garáží.
Williams představil letošní vůz (aktualizováno)

První obrázky modelu FW37 přinesla počítačová studie na obálce britského časopisu F1 Racing. Nyní se veřejnost dočkala také oficiálního představení vozu.

Tým bude chtít s letošním vozem navázat na loňské dobré výsledky, kdy Felipe Massa s Valtterim Bottasem vybojovali řadu umístění na stupních vítězů.

„Po silné sezóně 2014 se těšíme, až budeme pokračovat v našem návratu na přední příčky. Posun z deváté na třetí příčku (v Poháru konstruktérů) byl velkou výzvou, ale každý další krok od teď bude ještě větší. Jsem přesvědčen, že máme potřebné lidi a talent týmu, abychom tyto kroky dokázali udělat,” řekl šéf týmu a jeho zakladatel Sir Frank Williams. „Těším se, až uvidím vůz při testech a budeme hodnotit, jak se přes zimu dařilo ostatním týmům ve srovnání s námi. Měla by nás čekat opět velmi vzrušující sezóna, která, doufejme, přinese Williamsu další úspěch.”

Jeho dcera Claire Williamsová dodala: „Posledních šest měsíců jsme tvrdě pracovali, abychom připravili tento vůz, rozhodně to ale ještě není jeho finální podoba. Během sezóny musíme udělat ještě hodně práce, jelikož se snažíme o neustálá vylepšení naší výkonnosti. Nesmírně věřím týmu kolem sebe a naší jezdecké sestavě a tomu, že rok 2015 může být další úspěšnou sezónou pro Williams Martini Racing.”

Jezdecké složení zůstává nezměněné. Za tým z Grove tak budou i letos závodit Felipe Massa a Valtteri Bottas.

„Vývoj vozu FW36 byl jedním z nejvíce vzrušujících prvků, tým během roku pracoval velmi tvrdě, abychom měli v každém závodě rychlejší vůz, a těším se na podobně působivý vůz v letošním roce,” řekl Massa.

„Jsem rád, že budu i nadále pracovat s Valtterim, jezdcem s takovým talentem, která má co nabídnout jak týmu, tak mně jako týmovému kolegovi.”

Valtteri Bottas dodal: „Ostatní týmy a naši fanoušci od nás čekají stejnou výkonnost jako v loňském roce. Po většinu loňského roku jsme měli druhý nejrychlejší vůz a letos máme v plánu popadnout každou příležitost a bojovat vpředu. Po svém prvním pódiovém umístění v roce 2014 doufám, že se budu nadále vyvíjet jako jezdec a dosáhnu svého prvního vítězství. Těším se na úzkou spolupráci s Felipem a na to, že díky tomu získáme z auta maximum.”

Další článek: Mercedes oficiálně představil W06

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10