Williams potvrdil pro rok 2013 Maldonada a Bottase

Je to oficiální, Williams po roce znovu změní jezdeckou sestavu, Bruna Sennu nahradí dosavadní záložník Valtteri Bottas.
Williams potvrdil pro rok 2013 Maldonada a Bottase

Bottasovu nominaci odhalil už během brazilského závodního víkendu Pavel Turek na svém fotoblogu. Teď ji Williams potvrdil.

"Mým celoživotním snem bylo závodit ve formuli 1," připomněl finský pilot. "Že se mi to podaří s jedním z nejlegendárnějších týmů formule 1, je neuvěřitelně mimořádné."

"Své tři roky u Williamsu jsem si užil a cítím se tu jako doma, takže mým cílem vždy bylo tu zůstat v roce 2013 a postoupit do závodní sedačky. Těším se na začátek své kariéry ve formuli 1 a úspěchy s Williamsem."

Podle očekávání si své místo zachoval Pastor Maldonado, takže jezdecká sestava stáje z Grove je pro příští rok uzavřená. Bruno Senna je teď bez místa.

Další článek: Red Bull vyhrál šampionát, ale víc peněz dostane druhé Ferrari

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.