Williams potvrdil Maldonada, Valtteri Bottas je jen rezervním pilotem

Tým Williams ukončil spekulace o budoucnosti Venezuelana Pastora Maldonada tím, že jej formálně potvrdil také pro rok 2012. Valtteri Bottas byl ustanoven rezervním pilotem.
Williams potvrdil Maldonada, Valtteri Bottas je jen rezervním pilotem

Pastor Maldonado má platnou smlouvu na rok 2012, ale potíže spojené s jeho sponzorem z Venezuely zapříčinily pochybnosti o tom, zda bude naplněna.

Valtteri Bottas se zúčastnil oficiálních testů F1 po Velké ceně Abú Zabí a v kuolárech se chvíli hovořilo o tom, že by mohl nahradit Rubense Barrichella v závodní sedačce. Nyní byl ale potvrzen jako rezervní pilot. Bottas pojede páteční trénink v rámci 15 velkých cen roku 2012.

Frank Williams pak naznačil: "Po zbytek víkendu povinnosti převezme zkušenější pilot, jehož jméno oznámíme ve vhodnou chvíli."

Pokud Williams neprodlouží smlouvu s Barrichellem, možným kandidátem je Němec Adrian Sutil. V úvahu přichází ale řada dalších závodníků.

Další článek: Toro Rosso posílilo o bývalé zaměstnance McLarenu a Williamsu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.