Williams podal další dobrý výkon, stupně vítězů mu ale znovu utekly

Velkým soupeřem týmu je KERS.
Tým Williams vyrovnal v Maďarsku svůj letošní nejlepší výsledek, když Nico Rosberg znovu přivezl pět bodů za čtvrté místo. Cílem však zůstávají stupně vítězů, které byly tentokrát velmi blízko.

"Před závodem jsme věděli, že bude těžké udržet se před vozy s KERS při nájezdu do první zatáčky. Takže Nico uspěl, když z první zatáčky vyjel před jedním z mclarenů, protože mu to umožnilo získat výhodu v prvním úseku závodu. Po první zastávce jsme se dostali před Red Bull, ale Marku Webberovi se podařilo vrátit před Nica, což nakonec rozhodlo o vývoji druhého úseku," hodnotil uplynulý závod technický ředitel týmu Sam Michael.

Vůz Nica Rosberga měl několik menších technických potíží během první zastávky v boxech, což ho stálo místo ve prospěch Heikkiho Kovalainena. Rosberg si ho ale během druhé zastávky dokázal vzít zpět.

Williams těžil v Maďarsku ze skutečnosti, že neměl vůbec žádné problémy s pneumatikami, na rozdíl od Red Bullu Racing nebo Brawnu GP. Výkonnosti vozu FW31 pomohly také nové bočnice, přední a zadní přítlačné křídlo a upravená podlaha.

"Jednou z potěšujících vlastností FW31 je, že je rychlý na všech typech tratí, pomalých, rychlých i městských. Nemáme výkyvy ve výkonnosti jako u minulých vozů. Nicméně, pořád máme rádi městské okruhy," uvedl Michael.

Městský okruh čeká formuli 1 hned po letní přestávce, i když Valencie je svými vlastnostmi blíže klasickým okruhům než třeba Monaku. Williams v GP Evropy nasadí upravený difuzor a přepracované zavěšení kol, obavy má však znovu z vozů s KERS.

"Naše výkonnost byla loni ve Valencii slušná, protože je to městská trať. Díky zlepšení, kterého jsme dosáhli letos, můžeme očekávat, že budeme znovu konkurenceschopní. Nicméně, je to ideální okruh pro KERS," dodal Michael.
Další článek: Alguersuari: U Red Bullu jsou spokojení, ostatní mě nezajímají

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.