Williams otevře v Kataru technologické centrum

První svého druhu mimo Evropu.
Klepněte pro větší obrázekTým Williams otevře v Kataru první mimoevropské technologické centrum. Umístěno bude v Katarském parku vědy a technologií (QSTP) a ponese název Williams Technology Centre (WTC). Jeho hlavní náplní bude vývoj technologií formule 1 pro komerční použití.

V současnosti má WTC připravené dva hlavní projekty - průmyslové využití setrvačníku a vývoj simulátorů pro ostatní soutěže a silniční provoz.

Potenciál setrvačníku rychle ukládat a uvolňovat energii budou ve WTC zkoumat především s ohledem na použití v hromadné dopravě, prvním cílem budou tramvaje a vlaky.

V oblasti simulátorů se inženýři budou snažit vyvinout nový jezdecký simulátor pro silniční vozy, bezpečnost, zábavu a ostatní motoristické závodní série.

Na financování projektu se podílejí oba subjekty, tedy Williams a Katarský technologický park. Rozpočet se pohybuje v řádu desítek miliónů dolarů. WTC bude zaměstnávat 20 lidí. Předpokládají se finanční přínosy z prodeje vyvinutých technologií.

Katarský technologický park se rozkládá na ploše 45 tisíc čtverečních metrů a je součástí projektu, který má zajistit ekonomickou prosperitu nezávislou na ropě. Vozy Williams pojedou v Abú Zabí s logem technologického parku.
Další článek: U vozu 2010 jsme konečně naplno využili pravidla, říká McLaren

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.