Williams opět nedokázal plně využít potenciál vozů

Williams opět nedokázal plně využít potenciál vozů

Oba piloti dobře odstartovali, ale poté se nevyhnuli kolizím. Massa zažil velké trápení v boxech, které ho katapultovalo na chvost pole.

Valtteri Bottas odjel spolehlivý závod. Mladý Fin vidí jediný problém v kontaktu s Rosbergem po startu.

„Byl to dobrý závod, i přes tvrdý kontakt na startu, který mě stál několik pozic. Také jsem celou dobu musel jet bez telemetrie, což není zrovna nejsnazší. V průběhu víkendu jsme se zlepšovali, což je dobré. Je skvělé dělat kroky kupředu. Totéž chceme učinit i za tři týdny ve Španělsku,“ řekl Bottas.

Felipe Massa má sice u Williamsu štěstí na slušný vůz, nicméně v závodech se stále nemůže zbavit smůly. Dnes ho v cestě za vysokým umístěním zastavila chyba v boxech. Mechanici nejprve zaměnili levou pneumatiku za pravou. Poté nasazení jedné z nich trvalo výrazně déle, než je zdrávo. Zatím není jasné, zda problémy měly přímou souvislost s kolizí ze začátku závodu.

„I dnes se mi povedl skvělý start, kdy jsme bojovali na špici. Ucítil jsem kontakt s Fernandem, ale vůz naštěstí nebyl poškozen, takže jsem mohl pokračovat. Při první zastávce v boxech došlo k chybě, která v podstatě zničila závod, jelikož jsem se na dráhu vrátil na poslední pozici. Je to frustrující situace. Musíme zajistit, aby se něco takového neopakovalo. Máme nyní čas na to, abychom vůz vylepšili pro Španělsko,“ doufá Massa. 

F12014GP04China-HZ10138.jpgF12014GP04China-HZ11846.jpgF12014GP04China-HZ4766.jpg

Doporučujeme

Články odjinud