Williams odjíždí z Maďarska bez bodu

Letos podruhé vyšel Williams z velké ceny bodově naprázdno. Felipe Massa skončil dvanáctý před svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem.

Pro Brazilce nezačal závod dobře. Po návratu ze zahřívacího kola se do svého startovního místa postavil nesprávně, jezdci tak museli absolvovat další zaváděcí kolo a Massa byl navíc penalizován trestem stop&go na 5 sekund, který si odpykal během své první zastávky u mechaniků.

„Byl to pro nás opravdu náročný den. Na začátku jsem dostal penalizaci a následně v provozu vůbec nefungovala střední směs pneumatik. Jako tým jsme odešli bez bodu, což je z pohledu šampionátu rána, musíme si to tedy vynahradit,“ řekl Massa.

Náročné odpoledne má za sebou také Bottas, který musel neplánovaně do boxů poté, co se dostal do kontaktu s Maxem Verstappenem z Toro Rosso, ze kterého si Fin odnesl defekt pravé zadní pneumatiky.

„Je to smolný den, jelikož jsme nebodovali. Měl jsem hodně šancí na dobrý výsledek, ale ve špatnou chvíli jsem dostal defekt a od té chvíle to bylo jen trápení. Je důležité, abychom se z toho dostali, dobře si odpočinuli a do Spa dorazili svěží a připravení,“ řekl po závodě Bottas.

Další článek: Hamilton: Tohle byl za dlouhou dobu můj nejhorší výkon

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.