Williams odhalil FW33

Stáj Williams představila před začátkem testů svůj letošní vůz v přechodných barvách. Konečnou barevnou úpravu pro letošní sezónu ukáže světu později.
Williams odhalil FW33

Williams se už několik let snaží vrátit na vrchol formule 1 a věří, že letošní vůz bude v tomto úsilí představovat další krok vpřed. "Dokud nezačnete testovat, nejste si jistí, jak si stojíte vůči konkurenci, ale my jsme optimisté," řekl technický ředitel týmu Sam Michael.

"Design letošního auta je čistý. Vylepšili jsme své pracovní postupy díky lepší komunikaci mezi odděleními mechaniky a aerodynamiky. Tím se zlepšil také proces rozhodování. Umožnilo nám to věnovat víc času optimalizaci každé části vozu."

S FW33 budou závodit Rubens Barrichello a Pastor Maldonado. Frank Williams věří, že je jeho tým velmi dobře vyzbrojený. "Naší ambicí je se vrátit na čelo startovního roštu," řekl. "Víme, že to nebude snadné, ale doufáme, že díky tomuto vozu budeme lídrům blíž než v roce 2010. Jako tým jsme teď ambicióznější, než jsme kdy byli."

FOTOGALERIE

Další článek: Red Bull představil obhájce titulu RB7

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.