Williams o změně dodavatele motorů vážně neuvažoval

Ačkoliv Lotus opustil Cosworth a přestoupí zřejmě k Renaultu, tým Williams o ničem takovém vážně nepřemýšlel, i když na začátku sezóny se svým motorem spokojený nebyl.
Williams o změně dodavatele motorů vážně neuvažoval

"Ano, diskutovali jsme o tom, ale nikdy jsme to vážně nezvažovali," řekl o změně dodavatele motorů spolumajitel Williamsu Toto Wolff pro Kleine Zeitung. "V posledních týdnech se Cosworth zlepšil a zrychlil."

Williams se loni rozhodl pro Cosworth jako jediný z etablovaných týmů, dalšími partnery navrátivšího se britského konstruktéra pohonných jednotek se staly stáje nováčků. Wolff přiznal, že motor CA2010 na začátku roku zklamal.

"Po sportovní stránce to bylo na začátku těžké, protože tým měl velká očekávání," řekl. "Asi jsme byli trochu optimističtí s motorem."

Motor Cosworth trpěl především relativně rychlou ztrátou výkonnosti v průběhu své životnosti, ale pomocí vývoje se podařilo tento neduh výrazně omezit. Cosworth přiznal, že je pro něj Williams velmi důležitý z hlediska vývoje především kvůli zkušenostem a schopnostem Rubense Barrichella.

Další článek: Vzpomínka na Trevora Taylora

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.