Williams: O tom, zda si ponecháme Sargeanta i pro příští sezonu, rozhodneme až na konci sezony

Williams: O tom, zda si ponecháme Sargeanta i pro příští sezonu, rozhodneme až na konci sezony

Williams je jediným týmem, který zatím nepotvrdil svoji kompletní jezdeckou sestavu pro nadcházející ročník. O tom, kdo obsadí poslední zbývající sedačku, rozhodne až na konci sezony.

Ve formuli 1 je 20 závodních sedaček. Již 19 z nich má pro příští sezonu svého jistého majitele. Jediný otazník visí u Williamsu, který zatím nepotvrdil, kdo bude závodit po boku Alexandera Albona.

Hlavním kandidátem na zisk zbývající sedačky zůstává nováček Logan Sargeant, tedy jezdec, který dané místo okupuje již nyní.

Mladý Američan nicméně prožívá náročnou první sezonu v F1 a nevyhýbají se mu ani chyby včetně velkých bouraček. Navíc se mu zatím nepodařilo bodovat.

Williams však zůstává trpělivý a snaží se poskytnout Sargeantovi co nejvíce času na to, aby ukázal svůj potenciál. Proto si tým s rozhodnutím, zda si rodáka z Floridy ponechá i pro sezonu 2024, dává na čas.

„Předpokládám, že rozhodnutí padne na konci sezony. Myslím, že jsme se k tomu již zavázali,“ nechal se slyšet šéf Williamsu James Vowles, který rovněž uvedl, že se Sargeantem pravidelně komunikuje.

„Mluvíme spolu minimálně jednou týdne, ne-li vícekrát," pokračoval týmový principál stáje z Grove s tím, že Američanovým problémem není rychlost, což je zásadní, jelikož jde o přednost, která se podle něj nedá naučit.

„Když však jde do tuhého, vidíme u něj prvky nekonzistence. Třeba v Suzuce jel srovnatelné kolo s Alexem (Albonen, pozn. red.), ale v poslední zatáčce byl až příliš agresivní na plynu a těžce boural,“ přidal jeden příklad Vowles.

„Ztrátu dvou vteřin na Alexe (na začátku víkendu v Suzuce) do třetího tréninku snížil na jednu desetinu – o něco takového se snažíme. Jak jsem řekl, máme povinnost investovat do nováčků,“ dodal šéf Williamsu a připomněl, že Sargeant před sezonou natestoval jen minimum kilometrů.

Doporučujeme

Články odjinud