Williams: O jezdcích jsme zatím nerozhodli, ale Räikkönen je lákavá volba

Tým Williams popřel stejně jako Kimi Räikkönen, že by obě strany už podepsaly smlouvu o spojení v příštím roce. Ředitel stáje Adam Parr ale věří, že by Fin byl velkým přínosem.
Williams: O jezdcích jsme zatím nerozhodli, ale Räikkönen je lákavá volba

Kimi Räikkönen před Grand Prix Indie odmítl, že už by měly jeho plány na příští sezónu definitivní podobu, ale připustil, že návrat do formule 1 je jednou z možností.

Že finský jezdec zatím nemá podepsanou smlouvu s Williamsem, potvrdil také ředitel týmu Adam Parr pro BBC. "Přemýšlíme o tom, co uděláme příští rok. Rozhodnutí zatím nepadlo a je mi líto, ale víc teď říct nemůžu."

Williams letos patří mezi nejhorší týmy a provedl velké organizační změny s cílem nastoupit příští rok vzestupnou křivku. Na otázku, zda by v tomto úsilí mohl být Räikkönen pro Williams další motivací, Parr odpověděl, že ano.

"Myslím, že všichni vědí, že Kimi je jeden z nejtalentovanějších jezdců formule 1 posledních let," uvedl. "Podle toho, co všichni vidíme, tak velmi touží po návratu. Myslím, že když mezi sebou máte mistra světa, lidem to samozřejmě dodá energii."

Diskuze (220) Další článek: Analýza: Proč Webber nedokázal v Indii bojovat o stupně vítězů
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".