Williams: Nikdy jsme neřekli, že budeme příští rok závodit s KERS

Tým jedná s FOTA.
Vyjádření Williamsu z posledních týdnů nechávala formuli 1 na pochybách o osudu KERS v příštím roce. Technický ředitel týmu Sam Michael řekl, že v Grove systém dále vyvíjejí s výhledem na jeho použití ve voze FW32. V Singapuru ale odmítl, že by to nutně znamenalo závodní nasazení KERS v roce 2010.

"V současnosti diskutujeme s FOTA o možné dohodě o nepoužití KERS v příštím roce. Jsme uprostřed tohoto jednání, takže by nebylo správné, abychom říkali, že budeme v příštím roce závodit s KERS," uvedl Michael.

"Ve skutečnosti jsme to nikdy neřekli. V žádném prohlášení, pokud si je pečlivě přečtete... Nikdy jsme neřekli, že budeme závodit s KERS, jen jsme řekli, že ho budeme dále vyvíjet. Myslím, že většina těch, co mají KERS, dělá to samé."

"Takže je něco jiného říct, že jdeme proti jádru FOTA. Jsme ve FOTA, od našeho návratu jsme v rámci FOTA měli jen jedno jednání, takže jsme v současnosti uprostřed tohoto procesu. Není správné říkat, že jdeme proti FOTA, hlavně v tuto dobu, když přesně o této věci s FOTA jednáme."

Týmy Asociace formule 1 si odhlasovaly, že v příštím roce KERS používat nebudou. Důvodem jsou vysoké náklady. Williams je jediný, kdo v současnosti KERS ve formuli 1 prosazuje.
Další článek: Vyrovnání výkonů motorů není namířeno proti Mercedesu, tvrdí týmy