Williams nebude na Buttona čekat

Seznam jezdců, kteří jsou spojováni s týmem z Grove pro příští rok, je poměrně dlouhý. Je na něm i Jenson Button.
Williams nebude na Buttona čekat

Jenson Button, Sergio Pérez, Felipe Nasr nebo Lance Stroll… ti všichni a určitě i další jsou spojováni se sedačkou u Williamsu.

Na Buttona, který u Williamsu začínal kariéru v F1, ale tým čekat nechce. „Budeme mít vlastní rozhodnutí o jezdecké sestavě,“ řekla Claire Williamsová pro Press Association. Nebudu sedět a čekat na Dennisovo rozhodnutí nebo než se rozhodne Jenson.“

Fotogalerie: Jak šel čas s Jensonem Buttonem

Fotogalerie: Jak šel čas s Jensonem Buttonem

„Není to o tom, co dělají jiní. Nehodlám čekat, protože to prostě není správná mentalita pro tým, jako je náš.“

„Byl by to skvělý příběh, ale musí učinit správné rozhodnutí pro sebe a my musíme udělat správné rozhodnutí pro tým.“

V posledních dnech byl s Williamsem spojován také Pérez, který sice byl potvrzen u Force Indie ale sám řekl, že se on a jeho sponzoři teprve rozhodnou.

„Sergio odvedl skvělou práci v tomto roce, je to inteligentní jezdec a samozřejmě je to někdo, na koho se díváme.“

Williamsová se s nim prý ale viděla jen krátce. Připouští, že je velmi výřečný, takže z komerčního hlediska by byl dobrý.

Williams chce jezdce, který má talent, dokáže poskytnout zpětnou vazbu inženýrům a je také zajímavý z komerčního hlediska. „Nemůžeme mít ve voze neznámého jezdce. To nebude fungovat,“ řekla Wiliamsová.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Přetahovaní zaměstnanců: McLaren podnikne právní kroky proti Mercedesu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.