Williams nebo Ferrari? Kubica se rozhodne během příštích dní

Konec sezóny se blíží a my stále ještě čekáme na potvrzení jmen dvou jezdců pro příští sezónu.
Williams nebo Ferrari? Kubica se rozhodne během příštích dní

Aktuální spekulace říkají, že by za Toro Rosso měl jezdit Alexander Albon. Potvrzen bude nejspíše až po posledním závodě letošní sezóny.

Neméně zajímavá je situace u Williamsu. Autosport včera přinesl informaci, že Williams nabídl Kubicovi závodní sedačku. Není však jisté, zda ji polský jezdec příjme. Má totiž možnost zamířit do Maranella, kde by se stal vývojovým jezdcem.

Ted Kravitz ze Sky Sports se ale zeptal mluvčího týmu a ten informace popřel. Kubica prý zůstává stále jen jedním z kandidátů. Svá slova později mírnil také Autosport.

Na druhou stranu Kubica potvrdil, že se chce o své budoucnosti rozhodnout v nejbližších dnech a už dříve řekl, že na Williams nebude čekat věčně.

Rozhodování mezi závodní sedačkou a roli „simulátorového jezdce“ může na první pohled vypadat absurdně. Je ovšem otázkou, zda na tom bude Williams příští rok výrazně lépe než letos. Kdo jiný, než právě Kubica má přesnější informace o tom, co se za branami továrny v Grove děje.

Rodák z Krakova se nikdy netajil tím, že jeho největším snem, je mít na sobě rudý overal.

Kubicu by Ferrari určitě nenasadilo do oficiálních testů. Tam nasazuje závodní jezdce a také povinně juniorské jezdce. Kubica nemůže počítat ani s rolí třetího jezdce. V případě problémů si Scuderia povolá Antonia Giovinazziho ze Sauberu. Teoreticky by však mohl usednout do vozu Ferrari například při testech pneumatik pro Pirelli.

Ať už to dopadne jakkoliv, Ferrari potřebuje jezdce pro svůj simulátor. Giovinazzi odchází do Sauberu a Kvjat do Toro Rosso. Kromě Kubici je ve hře také Pascal Wehrlein, který je bez místa a rozešel se s Mercedesem.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Závodním inženýrem Leclerca bude zřejmě zkušený Jock Clear

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.