Williams nasadí v Silverstonu nové díly. Dostane je ale jen Albon

Řada týmů veze do Silverstone nové díly. Bude mezi nimi také Williams. Novinky však uvidíme jen na voze Alexe Albona.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Williams nasadí v Silverstonu nové díly. Dostane je ale jen Albon | Foto: Getty Images / Clive Mason

Alex Albon letos získal pro Williams dvakrát body. Jeho týmový kolega Nicholas Latifi zůstává společně s Mickem Schumacherem z Haasu na nule (Nica Hülkenberga nepočítáme).

Není proto překvapením, že právě Albon, pro kterého je Velká cena Velké Británie z části domácím závodem, dostane nové díly jako první.

„Na tento víkend máme aktualizovaný aerodynamický balíček, který bude na Alexově autě pouze tehdy, když zkontrolujeme jeho chování a potvrdíme, že funguje tak, jak bylo zamýšleno,“ potvrdil šéf výkon vozu Williamsu Dave Robson. „Základ vylepšení tvoří podlaha a karosérie, které mají účinně zvýšit přítlak vozu.“

Robson řekl, že je důležité především to, aby tým nový balíček řádně otestoval. O týden později se jede v Rakousku, kde to bude mnohem těžší – víkend bude mít odlišný formát kvůli letošnímu druhému sprintu.

„Nové díly pravděpodobně změní rovnováhu a ovládání vozu a může chvíli trvat, než je vyladíme, aby z nich jezdci mohli dostat maximum. Vzhledem k tomu, že závod příští týden v Rakousku bude se sprintem, budeme se snažit tento víkend naučit co nejvíce.“

Latifi: Je záhadou, že se můj williams nemůže rovnat tomu, co dělá Albon

Latifi: Je záhadou, že se můj williams nemůže rovnat tomu, co dělá Albon

Další článek: Paulo Coelho se Hamiltonovi omluvil jménem brazilského lidu